שתף קטע נבחר

קרן לינוקס: עליה בהגירה אלינו

לפי סקר שערכה קרן לינוקס, 76 אחוזים מהארגונים הגדולים בעולם מתכננים להשתמש בשרתי לינוקס. בכירה בקרן: שיעור ההגירה ללינוקס גבוה ממה שמציגים אנליסטים בתעשיה

חברות גדולות מתכננות להגדיל משמעותית את הסתמכותן על שרתי לינוקס. זאת, לפי דו"ח של קרן לינוקס, בשיתוף עם קבוצת הטכנולוגיה Yeoman.

 

הדו"ח, שהסתמך על סקירת 1,900 מהארגונים הגדולים בעולם (רווחים שנתיים של מעל 500 מיליון דולר ולפחות 500 עובדים), מציג כי 76 אחוזים מהארגונים מתכננים לשלב שרתי לינוקס בארגוניהם בשנה הקרובה. לעומת זאת – רק 41 אחוזים מהחברות מתכננות לשלב עוד שרתי Windows. בחתך של חמש שנים לאחור, ניתן לראות עליה בולטת בשימוש בשרתים אלו בארגונים.

 

"אנחנו רואים עליה בהגירה ללינוקס, על חשבון מיקרוסופט", אמרה ל-PC World אמנדה מקפירסון, בכירה בקרן לינוקס. לדעתה, אנליסטים בתעשיה מציגים נתונים שגויים, ושיעור המעבר ללינוקס גדול מתמיד. עוד שינוי שעולה מבדיקת הקרן הוא באופי השימוש ביישומי לינוקס. רבות מהחברות ציינו שבכוונתן להשתמש יותר בלינוקס במשימות ארגוניות תובעניות, בעלות מורכבות גבוהה.

 

לינוקס היא אמנם מערכת חינמית, פשוטה ובטוחה, ושרתי לינוקס אכן נהיים נפוצים יותר - אולם לא ניתן לקבוע בוודאות באיזה שיעור. הנתונים שמציגה הקרן לא בהכרח מדויקים, משום שהארגונים שנסקרו דיווחו על תוכנית לשילוב שרתי לינוקס ולא על שילובם בפועל. בנוסף, התייחס הסקר לחברות שכבר משתמשות בשרתי לינוקס – וטבעי שאם צמחו בשנה האחרונה, יזדקקו גם לשרתים חדשים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לינוקס בעליה? תלוי את מי שואלים
מומלצים