שתף קטע נבחר

מרידור נגד פרו ורבו: הגענו לרמות ילודה מטורפות

סגן ראש הממשלה תוקף את החרדים והערבים. בכנס של שרי אוצר לשעבר הוא אמר: "הגענו לרמות ילודה מטורפות, בעיקר בקרב הערבים והחרדים. יש שכבות באוכלוסיה, ודווקא שכבות שבהן לא כולם עובדים, שם מולידים המון ילדים בעידוד המדינה"

ילדים זה שמחה? תלוי את מי שואלים. סגן ראש הממשלה דן מרידור אמר היום (ג') כי במגזר החרדי והערבי יש ילודה רבה מדי.

 

מרידור, שהשתתף בפאנל של שרי אוצר לשעבר בכנס הכלכלי חברתי של התמ"ת, שעסק בפערים חברתיים במסגרת הכנס הכלכלי חברתי של התמ"ת, אמר: "אחת הדרכים להתמודד עם הפערים החברתיים צריכה להיות טיפול בנושא הילודה. הגענו לרמות ילודה מטורפות, בעיקר בקרב הערבים והחרדים. יש שכבות שלמות באוכלוסיה, ודווקא שכבות שבהן לא כולם עובדים, שבהן מולידים המון ילדים בעידוד המדינה. המדינה צריכה לעודד שינוי בתחום הזה ולתת לאנשים תמריצים לשינוי".

 

השר מרידור, אב לארבעה ילדים, התייחס גם לנושא לימודי הליבה ואמר כי הממשלה חייבת לעמוד על כך שבמגזר החרדי ילמדו לימודי ליבה. הוא נשאל כיצד לימודי הליבה קשורים לפערים החברתיים ולעוני? הוא השיב: "זה ועוד איך קשור, אחת הסיבות לעוני היא העובדה שאנשים לא מקבלים חינוך והשכלה מתאימים לעולם המודרני".

 

הפאנל שבו ישב מרידור כלל גם את שרי האוצר לשעבר אברהם שוחט, ח"כ מאיר שיטרית ושר המשפטים הנוכחי יעקב נאמן. מרבית הפאנל עסק בשאלות הכלכליות, בפערים החברתיים והדרכים להתמודדות עם הבעיה.

 

שטרית אמר כי שכר המנהלים בישראל גבוה מדי והצהיר כי בכוונתו לחוקק חוק להגבלת שכר המנהלים. בימים אלה ועדה ממשלתית ברשותו של נאמן דנה בהצעת חוק קיימת של ח"כ שלי יחימוביץ' באותו נושא.

 

נאמן סירב לומר בפאנל מה יהיו תוצאות הוועדה. הוא הוסיף כי זה נושא מורכב. שר המשפטים אמר כי הדרך לטיפול בפערים החברתיים היא על ידי עידוד מובטלים לצאת לעבודה והקטנת מספר העובדים הזרים ולא על ידי התערבות ישירה של הממשלה.

 

מרידור אמר גם כי הממשלה צריכה להפסיק את תוכנית הפחתת המסים לשכבות המבוססות. "המסים בארץ בסדר והם לא גבוהים מדי. המשך ההפחתה יפגע עוד יותר בשכבות החלשות", הוא אמר.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מרידור. תמריצים לשינוי
צילום: עידו ארז
מומלצים