שתף קטע נבחר

העליון: "אדוני" לא יוכל לצפות בסרטי פורנו בכלא

שופטי העליון דחו את עתירתו של האסיר עמנואל פלד לאפשר לו להתייחד עם עצמו, ולהכניס לתאו בכלא עיתונים וסרטי פורנו. ביניש: "זכותו של פלד לחופש ביטוי נפגעת במידה מסוימת"

האסיר עמנואל פלד, המכונה "אדוני", ביקש מבתי המשפט לאפשר לו לצפות בסרטי פורנו בתוך תאו בכלא, אך בית המשפט העליון דחה היום (ג') את בקשתו, וקבע כי הדבר עלול לפגוע באסירים אחרים בכלא שבאים מרקע דתי ותרבותי שונה.

 

הרכב השופטים בראשות נשיאת בית המשפט העליון, דורית ביניש, אליקים רובינשטיין וחנן מלצר, קיבלו את עמדת השב"ס לפיה הכנסת חומר פורנוגרפי תגביר את המתח בין האסירים ותפגע ברגשות אסירים וסוהרים, ואף תפגע ביכולת השב"ס לשמור על הסדר, המשמעת והביטחון.

 

"אין חולק כי זכותו של פלד לחופש ביטוי נפגעת במידה מסוימת", כתבה הנשיאה ביניש בפסק הדין, "עם זאת, הביטוי הפורנוגרפי מצוי בתחתית המדרג הנורמטיבי של חופש הביטוי וככזה ההגנה עליו פחותה". השופטים כתבו בפסק הדין כי האיסור על הכנסת פורנוגרפיה הינה מידתית ועומדת במבחני החוק.

 

פלד, בעל חברה להיכרויות ושיחות ארוטיות, נידון למאסר לאחר שהורשע בשורה ארוכה של עבירות סחיטה ומרמה, על רקע ניסיונו לחייב אזרחים תמימים לשלם עבור שיחות ארוטיות שלא ביצעו. הוא ביקש כי יותר לו להכניס לתאו בבית הסוהר סרטים פורנוגרפים או עיתונים פורנוגרפים.

 

פלד הגיש עתירה לבית המשפט המחוזי בתל-אביב, ולאחר שזו נדחתה, ערער לעליון וטען כי כשם שניתנת לאסירים האפשרות להתייחד עם בנות זוגם כך יש לאפשר לו את התנאים להתייחד עם עצמו,

ולאפשר לו לצפות בסרטים פורנוגרפים.

 

כאמור, בית המשפט העליון קיבל את עמדת השב"ס שטען כי חומרים פורנוגרפים עשויים להגדיל את תנאי לחץ האסירים והמתח בהם שרויים האסירים שחלקם באים מרקע תרבותי ודתי שונה, ושעל חלקם השפעת הסרטים עלולה להיות בעייתית.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ג'רמי פלדמן
רוצה להתייחד עם עצמו. פלד
צילום: ג'רמי פלדמן
לעיון מחוץ לכלא בלבד. פלייבוי
צילום: רויטרס
מומלצים