שתף קטע נבחר

הצעירים נגד חוק האזרחות: גזעני ואנטי-ציוני

מול הכנסת, בת"א, ב"ש ועכו הפגינו כ-200 בוגרי תנועות נוער נגד התיקון לחוק האזרחות. "לא תואם את ערכי הדמוקרטיה"

אחרי הפגנת האמנים ואנשי הרוח והעצומה "נגד הפאשיזם" , יוצאת המחאה נגד התיקון לחוק האזרחות לצמתים ולכנסת - והפעם הצעירים לוקחים פיקוד: כ-200 בוגרי תנועת הנוער "השומר הצעיר", המחנות העולים והנוער העובד והלומד הפגינו הבוקר (יום ד') מול משכן הכנסת ובמקומות נוספים ברחבי הארץ, כמו עפולה, עכו, באר-שבע, חולון ותל-אביב.

 

המפגינים מוחים על מה שהם מכנים "הפנייה לגזענות" וקוראים לממשלה לחזור בה מהחלטתה בנושא. "אנו, בוגרי תנועות הנוער הציוניות, חושבים שמדובר בחוק אנטי-ציוני ואנטי-דמוקרטי", הסביר זיו רוזנברג, דובר "השומר הצעיר".


"יש קווים אדומים" (צילום: גיל יוחנן)

 

"הרוח שבה הוקמה המדינה, היא רוח של כבוד למיעוט שחי בתוכה. החוק הזה מכריח כל אזרח, גם אם הוא אינו יהודי, להישבע לערכים המנוגדים לדרך חייו ולמקום ממנו הוא מגיע. נוטף מהתיקון ניחוח גזעני ובוודאי שהוא לא תואם את ערכי הדמוקרטיה", הוא הוסיף.

 

רוזנברג סיפר כי פעילותם זוכה להד ציבורי ולברכת חברי כנסת, שחלקם יצטרפו להפגנה במהלך היום כדי להביע תמיכה. "אנו

 חשים שנתניהו, בשל צרכים פוליטיים הקשורים להמשך ההקפאה, מרצה את ליברמן בחוק שהוא אינו הגיוני. לדבר הזה אנו לא מוכנים. יש קווים אדומים אותם אסור לעבור. קודם כל בשביל עצמנו, אך גם למען שמה של ישראל בעולם".

 

לפי התיקון, ברוח מצע מפלגת "ישראל ביתנו" של שר החוץ אביגדור ליברמן ובהתאם להסכם הקואליציוני עמה, מבקשי אזרחות לא יוכלו מעתה להסתפק בהצהרת האמונים "אני מצהיר שאהיה אזרח נאמן למדינת ישראל", ויחויב גם למלים "כמדינה יהודית ודמוקרטית". 22 שרים תמכו בהצעה, ושמונה אחרים התנגדו, בהם אהוד ברק וארבעת שרי העבודה האחרים. עוד בין המתנגדים שלושה שרים מהליכוד - דן מרידור, מיכאל איתן ובני בגין.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"חוק אנטי ציוני"
צילום: גיל יוחנן
מומלצים