שתף קטע נבחר

חולון לבג"ץ: הטיסות בלילה - ביזיון בית משפט

בעירייה מתלוננים כי רשות שדות התעופה מפרה את החלטת בג"ץ האוסרת על המראות בשעות הלילה מחשש לביטול טיסות ולהפסד כלכלי, ודורשת לאלצה לשלם קנס יומי של 25 אלף שקל. "נתב"ג הפך ל'פח הזבל' של טיסות הלילה", גורסים בעיריית חולון, "באירופה אין תרגילים כאלה"

המטוסים עדיין ממריאים בלילה - רשות שדות התעופה תידרש לשלם? עיריית חולון מלינה על רשות שדות התעופה, שמאפשרת לטענתה למטוסים להמריא בשעות שנקבעו על-ידי בית המשפט העליון כשעות אסורות לטיסה מדי לילה. העירייה עתרה היום (ה') לבג"ץ בבקשה לחייב את הרשות לשלם 25 אלף שקל קנס יומי בגין ביזוי החלטת בית המשפט.

 

ביוני השנה אסר בית המשפט העליון על רשות שדות

התעופה להתיר המראות בשעות ההגבלה (שעות הלילה), כשהדבר נובע רק מצרכים תפעוליים של חברות התעופה ולא מחמת עומס על שדה התעופה במהלך היום. למרות זאת, טוענת העירייה, החלה רשות שדות התעופה לאשר המראות של טיסות חדשות בשעות האסורות בניגוד לתקנות.

 

על-פי תלונות העירייה, רשות שדות התעופה אפשרה לטיסות של שלוש חברות תעופה עיקריות: אגאן איירליינס היוונית, אייר ברלין וחברת סנדור, חברת בת של אל על, להמריא בשעות הלילה - משום שהודיעו כי יבטלו את הטיסה לחלוטין אם לא יוכלו להמריא במועד המתוכנן.

 

לטענת העירייה, לא מדובר בזליגה של טיסות קיימות לשולי שעות האיסור עקב עומס, אלא באישור בקשות חדשות להמראה, שלא היו קיימות כלל קודם לכן. היתר שכזה, טוענת העירייה, נוגד את החלטת בית המשפט והאישור בעצם איננו צורך בטיחותי הנובע מעומס, אלא צורך תפעולי ועסקי.

 

מנתוני העירייה עולה כי החל מ-3 באוקטובר, דווקא לאחר סיום חודשי הקיץ ותקופת החגים, אישרה רשות שדות התעופה בממוצע כ-48 המראות מדי לילה. בעירייה מספרים כי פנו לרשות לקבלת הבהרות, אולם מרבית הבקשות זכו להתעלמות, ואם השיבה להן - היו התשובות חלקיות וסתמיות,

במטרה להסוות ולטשטש את מטרתן האמיתית של ההמראות.

 

"זה שיטפון של ממש", מתלוננים בעירייה. החשש בחולון הוא כי חברות התעופה יבינו כי נתב"ג הפך ל"פח הזבל" של טיסות הלילה לאירופה, וכל מה שעליהן לעשות הוא להודיע שאם לא תקבלנה "סלוט" בשעות האסורות, הן לא יטוסו כלל.

 

"בנמלי התעופה באירופה אין תרגילים כאלה", גורסים בעייריה, "כי מדובר בזלזול מוחלט של רשות שדות התעופה בהחלטת בג"ץ ובהתעמרות במיליון מתושביה של מדינת ישראל. רשות שדות התעופה ניצלה לרעה את החלטת בג"ץ ובעצם מאפשרת את ההמראות למטרות מסחריות-עסקיות, בשעות בהן גם מדינות אירופה אינן מתירות זאת, כדי להעשיר את קופתה באגרות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתב"ג. "זה שיטפון של ממש"
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים