שתף קטע נבחר

בין המטבח למדבר התעסוקתי

המפעל בקריית-גת בו מועסקים 32 נקלע לקשיים ומונה לו מפרק שמציב תנאים לחזרה לעבודה. גם במטבחי טופז מערימים קשיים ומי שנמצאים באמצע הם העובדים שמנסים להציל כמתווכים את מקום עבודתם

העובדים מנסים להציל בעצמם את מקום העבודה: נגריית תדהר בקריית-גת נקלעה לקשיים כלכליים ו-32 העובדים, כולם בני 35 עד 55, יושבים בבית. המפרק והמנכ"ל מצבים תנאים והעובדים נאלצים בעצמם לנסות להביא לפשרה, שתביא להצלת המקום בו עבדו במשך שנים. 
 
מפעל תדהר היה בעבר חלק מחברת מטבחי טופז, שנמכרו על ידי אורי שמעוני לאיש העסקים דניאל חורי. כיום נגריית תדהר נותרה בבעלות אורי שמעוני, והיא מייצרת מטבחים עבור מטבחי טופז, אך אין קשר בין שתי החברות. לפני חודש בדיוק התבצרו העובדים במפעל והציבו שמירה בשעריו, לאחר שלוועד העובדים נודע כי ספקים שלא קיבלו תשלום מתכננים להוציא בחשאי חומרי גלם ומוצרים מוגמרים - עקב חובות של המפעל.
 
לטענת העובדים, הנהלת המפעל לא העבירה ב-13 החודשים האחרונים כספים לקרן הפנסיה שלהם, אף שהם נוכו משכרם. חלק מהעובדים, שעדיין לא התייאשו, מנסים בכל דרך אפשרית להחזיר את המפעל לפעולה, הם אפילו נסעו בעצמם לפגישה עם מנכ"ל מטבחי טופז, שמוליק כהן, כדי לנסות לשכנע אותו להחזיר את ייצור המטבחים למפעל בקריית-גת.

 

בעצמם הם מנסים לתווך ולפשר בין התנאים שמציב מנכ"ל מטבחי טופז למפרק, עו"ד גונן קסטנבאום, שאמור לאשר את ההסכם שיחזיר את המפעל לעבודה. בינתיים העובדים לא מקבלים משכורת, הם גם לא זכאים לדמי אבטלה כיוון שלא פוטרו. הם תלויים באוויר ולא יודעים מהיכן להביא כסף לאוכל לילדים, למשכנתא ולחשבונות.

 

המפרק הגיש בקשה דחופה לבית המשפט המחוזי בתל-אביב לתת צו המחייב את חברת "טופז אמנות המטבח" לייצר את המטבחים שהיא משווקת רק בנגריית תדהר בעקבות התחייבויות קודמות. אבל עד עתה בית המשפט לא הכריע בסוגיה.


פורסם לראשונה 15/10/2010 21:13

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
העובדים מחוץ למפעל
צילום: טובה דדון
מטבחי טופז
צילום: אסי כהן
מומלצים