שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  דקה דומיה לזכר אשתי

  האזרח י. ריגש את התיאטרון הקאמרי בסיפורו העצוב על אשתו שכל כך אהבה תיאטרון

  י. פונה הקאמרי עונה 

  י. פונה
  24 בפברואר 2000

  לכבוד התאטרון הקאמרי

  מאת יואל קרני - אוהב תאטרון

  תאטרון יקר.

  לפני כשנה שכלתי את אשתי האהובה יונה קרני שאהבת התאטרון אפיינה אותה יותר מאשר כל דבר אחר. (להוציא את טוב ליבה ואהבתה לחיות) לא היתה הצגה של התאטרון הקאמרי שאישתי לא ביקרה בה מאז עלתה לארץ בשנות החמישים ואיני יכול לשכוח את פניה בכל פעם שחזרה מאחת ההצגות שלכם בוכה או צוחקת, תלוי בתוכן ההצגה.

  אני לכשעצמי אף פעם לא הבנתי מה מיוחד באמנות התאטרון ואני מודה שאיני מבין עד היום, אלא שכל שנה מתוך אהבה לאישתי, ביום הולדתה הלכתי איתה לצפות בהצגה. (ביננו, רוב הזמן נימנמתי, אבל ליונה לא היה אכפת).

  ערב מותה השביעה אותי אישתי כי לזכרה אמשיך ללכת בימי ההולדת שלה להצגה בתיאטרון הקאמרי ועל אף הקרבן הגדול מצידי, איני מתכוון שלא לעשות זאת.

  בחודש הבא אציין את יום ההולדת הראשון לזכרה של יונה, בלעדיה, ואני מתכוון לבקר, כשם שהתחייבתי, באחת מהצגותיכם. לאור המאורע האישי החשוב ואהבתה הרבה של אישתי המנוחה לתאטרון שלכם רציתי לבקש שההצגה תפתח בדקה דומיה לזכרה ואודה לכם, יותר מכפי שאוכל לתאר, אם אחד השחקנים יועיל לקרוא מקאמה קצרצרה שכתבתי לזכרה:

  יונה אהובה שנה למותך

  התאטרון עוד חי, אבל את אינך

  ההצגה חייבת להמשך גם אחרי לכתך

  אבל השחקנים והקהל כולם שואלים: איך?

  (אין זה חייב להיות השחקן הראשי, יונה תמיד ראתה בכל השחקנים שווים בלי קשר לנפח תפקידם) אני יודע שיונה צופה בנו מלמעלה ואני יודע כמה מאושרת היא תהיה לדעת שהתאטרון שכה אהבה יודע להחזיר לה מעט הערכה.

  נהיר לי שאתם לא מרבים לי לעשות דברים מהסוג הזה, אולם אני בטוח מצד שני, שגם אין לכם צופים נאמנים שחמישים שנה לא החמיצו אף הצגה.

  לכן אבקשכם להענות לבקשתי.

  בתודה

  יואל קרני

  קהילת ציון 23

  הרצליה

  46382

  חזור למעלה
  הקאמרי עונה
  07/03/00

  26224

  הקאמרי

  רח' דיזנגוף

  לכבוד

  יואל קרני

  קהילת ציון 23

  הרצליה

  אדוני,

  סיפורך מאוד נגד ללבנו ואנו מחפשים דרך לעזור לך ולמלא בקשה יוצא-דופן זו.אנו מוכנים לבקש מאחד משחקנים ההצגה לצאת אל הבמה לפני ההצגה ולומר כמה מילים ולספר את הסיפור היפה והמרגש הזה אבל לא נוכל, לצערנו, לקרוא מקאמה שכתבת וגם לא נוכל לבקש דקת דומיה.

  ניסינו להתקשר אליך טלפונית אך לא נמצא מספר טלפון על שמך בשרות המידע 144 של בזק. כדי למלא את בקשתך, ולוא בחלקה, עלינו לדעת באיזו הצגה אתה מתכוון לצפות, ומתי.

  בברכה חמה,

  המח' האמנותית

  חזור למעלה
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים