שתף קטע נבחר

גלנט: "עופרת יצוקה לא פתרה את הבעיה בדרום"

האלוף גלנט נפרד מראשי רשויות בדרום הארץ וסיכם את תקופת כהונתו כאלוף הפיקוד. ראשי הרשויות הודו לו וגם העניקו לו כרזה גדולה ועליה קריקטורה בה הוא אוחז חרב על כתפו

הרמטכ"ל המיועד נפרד מראשי הרשויות בדרום: אלוף פיקוד הדרום, יואב גלנט, התייחס הערב (יום א') באירוע הפרידה בקיבוץ בנגב המערבי להשפעות מבצע "עופרת יצוקה" ואמר כי "אנחנו לא משלים את עצמנו, הדבר לא פתר את הבעיה בדרום או את הסכסוך".

 

גלנט חילק בנאומו את תקופת כהונתו כאלוף הפיקוד לשלוש תקופות. הראשונה - מההתנתקות ועד לעופרת יצוקה, בה נורו אלפי רקטות בשנה לעבר דרום הארץ. השנייה - תקופת עופרת יצוקה, אות כינה "שלושה שבועות של הרבה עוצמה ואש, שהם קצה יכולתו של צה"ל". התקופה השלישית, לדבריו, כמעט שנתיים של שקט יחסי, שהושג בזכות הלוחמים.


גלנט והקריקטורה שקיבל (צילום: אליעד לוי)

 

ראשי הרשויות הודו לאלוף גלנט על תיפקודו ואמרו כי הם גאים שהוא קודם לתפקיד הרמטכ"ל. ראש העיר שדרות, דוד בוסקילה, אמר כי עבורו זה ערב של עצב ושמחה. "אנחנו שמחים שאתה הופך לרמטכ"ל ועצובים שאתה עוזב אותנו", הוא אמר.

 ילדי קיבוץ נירים שרו לגלנט את שיר לשלום, איחלו לו בהצלחה ואמרו שהם מקווים שלא יצטרך לשלוח חיילים למלחמות.

 

ראשי הרשויות העניקו לאלוף כרזה גדולה ועליה קריקטורה של גלנט אוחז בחרב על כתפו ומגן בצורת לב, עליו מפת יישובי עוטף עזה. ראש מועצת חוף אשקלון, יאיר פרג'ון, שר ואילו ראש מועצת אשכול, חיים ילין, איחל לו שיידע להחזיר את אמון הציבור בצבא.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גלנט. נפרד מהדרום
צילום: אליעד לוי
מומלצים