שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  ירושלים: אוטובוסים מהירים מרובי נוסעים
  הראשון משישה קווי אוטובוס עם קיבולת של 140 נוסעים, יחל לפעול מחר בירושלים. לקווים אלו שישולבו במערך תחבורה חדש בעיר, תינתן בעתיד עדיפות בתנועה שתקצר את זמן נסיעתם

  תחילת הקץ לבעיות התחבורה בירושלים? שר התחבורה ישראל כץ וראש עיריית ירושלים ניר ברקת, חנכו היום (ב')אוטובוסים רבי קיבולת חדשים, שמיועדים לפעול בעיר הבירה. קווי האוטובוס המהירים יקבלו עדיפות ברמזורים וכך ייהנו הנוסעים לדברי אנשי משרד התחבורה, מלוחות זמנים מדויקים ואמינים וזמן נסיעה קצר. עלות הפרויקט נאמדת ב-530 מיליון שקלים. החל ממחר (ג'), יחל לפעול קו 71 שנע בין שכונת גילה, דרך מרכז העיר לשכונת רמות.

   

   


   

  שישה קווי אוטובוסים מהירים BRT (Bus Rapid Transit), יפעלו בירושלים עם תום התוכנית. הקו הראשון יחל לפעול מחר כאמור, לו יצטרפו שלושה קווים

  נוספים תוך פרק זמן של כשלושה חודשים לדברי שמוליק אלגרבלי, יועץ התקשורת של תוכנית האב לתחבורה בירושלים. אלגרבלי מוסיף כי שני הקווים הנותרים יכולים לפעול אך ורק במקביל לקו הרכבת הקלה, אי לכך תלויים במועד התחלת עבודת הקו הראשון של קו הרכבת הראשון בעיר, בחודש אפריל שנה הבאה. עם זאת יש להזכיר כי בין זכיינית הרכבת הקלה למדינה קיימים מספר חילוקי דעות, אי לכך ישנה אפשרות סבירה לדחייה נוספת בפתיחת קו הרכבת.

   

  כחלק מהפרויקט נרכשו במימון במדינה 150 אוטובוסים נרכשו לקופארטיב אגד, מתוכם עשרה יחלו לפעול מחר, להם יתווספו בין חמישה לעשרה אוטובוסים בכל חודש. קווי האוטובוס החדשים יסעו בנתיבי תחבורה ציבורית (מת"צ) שנבנו כחלק מפרויקט התחבורה, ונפרדים על ידי אבן שפה משאר מסלולי הנסיעה. תחנות האוטובוס החדשות יצוידו בלוחות מידע אלקטרוניים, שיציגו בפני הנוסעים את זמן ההמתנה המשוער.


  האוטובוס החדש (צילום: מנחם לב "חדשות 24")

   

  ממשרד התחבורה נמסר כי בחודשים האחרונים הם החלו לקדם "תכנון של העדפה ברמזורים גם לאורך צירי הנסיעה של האוטובוסים המהירים, האמורה לתת להם זכות קדימה בצמתים ולקצר את אורך הנסיעה של האוטובוס בכ- 30 עד 40 אחוזים". תוכנית זו לדברי אלגרבלי צפויה להתחיל לפעול בשלב מאוחר יותר, לאחר הפעלת קו הרכבת הקלה. בין השאר משום שלאחר פתיחת קו הרכבת בעיר צפויים שינויים מהותיים בתוואי הנסיעה של 42 קווי אוטובוס, שיקרבו את תושבי השכונות הרחוקות אל מסלולי הרכבת והאוטובוסים המהירים.

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אוטובוס רב קיבולת
  צילום: מנחם לב, "חדשות 24"
  הנוסעים הראשונים: כץ (משמאל) וברקת
  צילום: מנחם לב, "חדשות 24"
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים