שתף קטע נבחר

מאסר ליעד מספר 1 של מג"ב ערבה: לא על סמים

היעד המודיעיני מספר אחת של לוחמי מג"ב ערבה בתחום הברחות הסמים נידון ל-18 חודשי מאסר על נהיגה ללא רשיון בתוקף וללא ביטוח. לחובתו 87 הרשעות בעבירות תנועה

עודה זנון, מי שנחשב ליעד המודיעיני מספר אחת של לוחמי מג"ב ערבה בתחום ההברחות, נידון ל-18 חודשי מאסר בפועל. הוא לא הולך לשבת על הברחות, שכן הוא מעולם לא נתפס ונעצר בגין עבירות אלה ומעולם לא היו למשטרה די ראיות כדי להעמיד אותו לדין, אלא בגין עבירות תעבורה.

 

זנון הורשע בשלושה תיקים של נהיגה בזמן פסילה ללא רישיון נהיגה תקף, ללא ביטוח ואף באחד המקרים הציג לשוטר שעצר אותו רישיון נהיגה מזוייף. מי שעצר אותו בפעם האחרונה היה כוח של מג"ב ערבה, ששמחו מאוד לשים עליו את האזירקים, גם אם בסך הכל מדובר היה בעבירת תעבורה.

 

לחובתו של זנון, בשנות ה-30 לחייו, 87 הרשעות תעבורה שונות, בין היתר עבירות בגין מהירות מופרזת, אי ציות לתמרורים, אי ציות להוראות שוטרים, נהיגה בחוסר זהירות, נהיגה ללא ביטוח ועוד. יחד עם זאת רוב העבירות היו עבירות קנס ונהיגה ללא רישיון ולא הוטל עליו מאסר על תנאי. בנוסף, הורשע בעברו עבירות סמים והפרעה לשוטר במילוי תפקידו.

 

נציגי המדינה, באמצעות לשכת תביעות מרחב נגב, ביקשו להטיל על זנון עונש מאסר מרתיע של כמה שנים. עורכת דינו של זנון, חני אביטן, ביקשה להסתפק בתקופת מעצרו בגין אותן עבירות, או לגזור עליו עונש של עבודות שירות, "שיאפשר לנאשם להוכיח עצמו הפעם ולפתוח דף חדש בחייו".

 

שופט בית המשפט לתעבורה, דוד לנדסמן, כתב בגזר הדין כי מעשיו החוזרים ונשנים מצביעים על "היעלמות ממושכת ומוחלטת מחוקי התעבורה". השופט לנדסמן אמר כי זנון חייב היה לדעת כי אם ימשיך בזלזול בולט בכל החוקים, "יבוא ביום מן הימים 'יום הדין'". השופט גזר עליו 18 חודשים מאסר בפועל, חמש שנות פסילת רשיון וקנס בסך 3,00 שקלים. עו"ד אביטן אמרה כי היא שוקלת לערער על גזר הדין.

  

רב-פקד ועו"ד אבנר גרוס, ממלא מקום ראש יחידת תביעות תעבורה במחוז הדרומי, הביע שביעות רצון מגזר הדין. "מוצה הדין עם הנאשם. הוא שולח מסר חד משמעי לכל מי שנוהג ללא רישיון נהיגה תקף ותחת פסילה. המשטרה תהיה נחושה לרדוף ולעצור את כל אלה שעוברים על החוק ולמצות עמם את הדין".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לוחמי מג"ב. ארכיון
צילום: עידו ארז
מומלצים