שתף קטע נבחר

איך הגיע אחמדינג'אד לביוגרפיה של רון חולדאי?

בלעדי: פעילי רשת הביכו (שוב) את רון חולדאי, וניכסו לעצמם (שוב) משאבים שצוות האתר של ראש עיירית תל אביב השאירו מאחור. התוצאה הפעם: תמונות של אחמדינג'אד ושל אבו טור בביוגרפיה הרשמית. עיריית תל אביב: נפסיק את פעילות הבלוג

מי שנכנס הבוקר לבלוג הרשמי של ראש עיריית תל אביב, "כיכר העיר", וחיפש את הביוגרפיה הרשמית שלו, זכה לצפות בתמונות של נשיא איראן ושל בכיר בחמאס במקום תמונתו של ראש העיר. הטקסט נשאר ללא שינוי: הפרטים המתעדים את עברו כטייס קרב בחיל האוויר, כמקים בסיס נבטים בנגב, וגם את הרקע המשפחתי שלו ושל הוריו בקיבוץ חולדה נשארו.

 

התמונות נשתלו על ידי הבלוגר התל אביבי והאופוזיציה הלוחמת ערן ורד. לוורד ולחברה המפעילה את הבלוג של עיריית תל אביב, Refresh, יש היסטוריה ארוכה של התכתשות ברשת, שמאחוריה סוגיות אידאולוגיות, מוניציפליות וטכניות.

 


הדף הנגוע, הבוקר. אחמדינג'אד בביוגרפיה של חולדאי

 

ערן ורד אמר בשיחה ל-ynet מחשבים, "בגלל שהצוות המתפעל את האתר לא טכני, ובגלל שהם לא יודעים לחפש בעיות, אנחנו מוצאים מדי פעם פרצות וטעויות ומשתמשים בהן. התמונות בהרבה דפים בבלוג של ראש העיר פשוט מפנות לדומיין הקודם – והדומיין הקודם נמצא בבעלותנו".

 

רגע של רקע

לקראת הבחירות המוניצפליות האחרונות בנובמבר 2008 הקימה ריפרש בלוג לראש העיר בכתובת tlv1.co.il. הדומיין מתאים לשם הסיעה שבראשה רץ חולדאי לראשות העירייה – תל אביב אחת. הכתובת הזו נזנחה ב-2009, וחולדאי קיבל דומיין חדש: tlvblog.co.il. הזנחת דומיין ישן, כזה שמנועי החיפוש כבר מכירים, היא צעד לא רגיל, יש שיאמרו לא מקובל, בעולם האינטרנט – ובשלב הזה ערן ורד רכש את הדומיין הישן והפנה אותו ל"עוד בלוג תל אביבי" של יואב לרמן, חברו לאופוזיציה התל אביבית וכותב פורה בעניינים מוניציפליים.

  

הרבה מהדפים שהיו בגלגול המקורי של הבלוג של חולדאי, זה שמתקופת הבחירות, נשארו גם בגלגול החדש – ואיתם כמה דפים שלא הצליחו להסתגל לכתובת החדשה. חלק מהדפים הפנו לתמונות שהכתובת שלהן נשארה תחת הדומיין הישן. כשבעליו החדשים של הדומיין – ואופוזיציונרים לוחמים – גילו את הטעות, היה קל להביך את ראש העיר.

 

ערן ורד, למה לטרוח?

ורד: "המטרה שלנו היא ללמד אנשי ציבור את כוחו של עידן המידע. יש כאן חוצפה, כי מקופת העירייה נלקחים סכומי עתק על חשבון תושבי תל אביב כדי לעשות עבודה חובבנית. פורסם שהפעלת הבלוג עולה 180 אלף שקל בשנה. בעינינו רמת ניהול הבלוג הזה מראה משהו על רמת ניהול העיר".

 

התמונות בדף הביוגרפיה שנפגע הוסרו בעקבות פניית ynet מחשבים – אולם בינתיים, הכניס ורד, ואיתו רם און אגמון, שיפור נוסף לקוד, וכעת כל אחד מהדפים (למשל, למשל, למשל) שלא עודכנו ומפנים לכתובת הישנה מושכים תמונות אחמדינג'אד מהאתר של ורד. אולי אפשר לקרוא לנוהג הזה בשם חדש, "אחמדינג'אדינג".

 

מעיריית תל אביב נמסר, "זו לא הפעם הראשונה שפורצים לבלוג. העירייה הסבה את תשומת לבה של החברה המפעילה את האתר ואף על פי כן האתר נפרץ שוב. על כן העירייה פועלת להפסקת ההעסקה של החברה המפעילה.

 

"באשר לעצם הפריצה - אין לנו כוונה לרדת לרמתם הנמוכה של המבצעים."

 

אדם שוב, מקים ריפרש, בחר שלא להגיב.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מתוך "כיכר העיר" פרצות מביכות
מומלצים