שתף קטע נבחר

צבי שליט: "ספק אם נתניהו יודע מה זה שכול"

סבו של החייל החטוף, ששכל בן במלחמת יום כיפור, תקף את ראש הממשלה בקבלת שבת מול ביתו בקיסריה והבהיר שלא ייפגש עמו שוב: "הטיפול בגלעד - כישלון". על חידוש המגעים לשחרור נכדו אמר: "אנו שומעים סיפורים כבר ארבע שני וחצי"

צבי שליט, סבו של החייל החטוף גלעד שליט, מתח הערב (יום ו') ביקורת חריפה על ראש הממשלה בנימין נתניהו והבהיר כי אין ברצונו להיפגש עמו שוב. "נתניהו מתהדר בכל פעם בנושא השכול, ואני שואל - האם ביבי יודע בכלל מה זה שכול?", תהה הסב במהלך קבלת שבת שהתקיימה מול ביתו של נתניהו בקיסריה.

 

שליט הסב, פדוי השבי יוסק'ה גרוף ששוחרר במסגרת עסקת ג'יבריל וראש המטה לשחרור שליט, שמשון ליבמן, השתתפו הערב בפאנל בנושא "האם ישראל עושה הכל כדי להשיב את שליט הביתה". עשרות אנשים הצטרפו אליהם מול ביתו של ראש הממשלה.


שליט הסב ליד בית ראש הממשלה (צילום: ג'ורג' גינסברג)

 

שליט הודה לקהל הרב על כך שהגיע ועל הפעילות למען נכדו. מוקדם יותר, בראיון ל-ynet, התייחס הסב לחידוש המגעים לשחרור החייל החטוף: "אנחנו שומעים סיפורים במשך ארבע שנים וחצי. גם מה שנאמר השבוע הוא חלק מכך. זה לא עומד במבחן התוצאה. אנחנו יודעים שההודעות האלה על התקדמות במשא ומתן נשמעות מעת לעת, אך עד כה זה לא הוביל לשום מקום".

 

"אפשר לסיים את הפרשה תוך יום" 

לסבו של החייל החטוף ברור כי שחרור נכדו הוא רק עניין של החלטה. "ראש הממשלה, בתוקף סמכותו הבלעדית, צריך ויכול לסיים את הפרשה בתוך יום. הטיפול בגלעד ובהשבתו הוא כישלון, חרף כל אותם הכללים שעל פיהם היו צריכים לפעול. אני מתכוון לקוד האתי של צה"ל, להלכה היהודית ועוד. ההחלטה נמצאת בידי איש אחד והוא אינו מקיים את המחויבות הזו".

 

שליט הסב סיפר למשתתפים באירוע בקיסריה על כאב המשפחה, וחשף כי על לוחית הזיכרון המוצבת

ברמת הגולן, עליה חקוק שמו של בנו יואל ז"ל שנפל במלחמת יום הכיפורים, חקוק גם שמו של יוני נתניהו ז"ל. "נתניהו מתהדר בכל פעם בנושא השכול, ואני שואל - האם ביבי יודע בכלל מה זה שכול?", תהה שליט, "מי יודע בכלל איך גלעד יחזור, ואם יחזור בכלל על הרגליים".

 

לאחר מכן דיבר יוסק'ה גרוף, שאמר כי "אנו נמצאים באחת התקופות הכי חשוכות מבחינתנו כמדינה. גלעד הוא רק סימפטום למה שקורה לנו. נותר לנו רק לקוות שמישהו מבין מקבלי ההחלטות יימצא את האומץ להביא אותו". 

 

בתוך כך, בכיר חמאס הכלוא בישראל, שייח חסן יוסף, הכחיש היום את הדיווח לפיו נפגש עם המתווך הגרמני בעסקה לשחרור שליט. "מדובר בפברוק ציוני שנועד ליצור בלבול סביב העסקה", אמר על הדיווח בעיתון "אל-חיאת".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שליט בקבלת השבת בקיסריה, הערב
צילום: ג'ורג' גינסברג
ראש הממשלה. "מתהדר בנושא השכול"
צילום: גיל יוחנן
מומלצים