שתף קטע נבחר

חרדים וערבים התעמתו בצפת: "כמו אחרי פוגרום"

ימים ספורים אחרי שרבנים בצפת קראו לא להשכיר דירות לערבים, התעמתו צעירים חרדים עם קבוצת סטודנטים ערבים. איש לא נפגע, אך נגרם נזק לרכוש. במשטרה לא ממהרים לקשור בין האירועים: "מבחינתנו, הרקע הוא בריונות"

משטרת צפת פתחה היום (שבת) בחקירה, לאחר שצעירים חרדים התעמתו אמש עם קבוצת סטודנטים ערבים אשר לומדים במכללת צפת. איש לא נפגע, אך מעט נזק נגרם לרכוש.

 

תושב העיר סיפר כי בקטטה היו מעורבים צעירים ממוצא אמריקני הלומדים בישיבת חב"ד בעיר וצעירים ערבים הלומדים במכללה ושכרו דירות באזור המדרחוב. "אחרי חילופי מילים, אלה צעקו 'מוות לערבים', אלה 'מוות ליהודים' - והחלה הקטטה. המקום נראה כמו אחרי פוגרום. אבנים על הכביש, זכוכיות וקרשים. המשטרה הגיעה ומאז יש ניידת במקום כל הזמן".

 

האירוע התרחש סמוך לחצות במדרחוב בעיר. מפקד משטרת צפת, רב-פקד גדי רון, אמר ל-ynet כי בין שתי הקבוצות החלו חילופי דברים וגידופים ולאחר מכן החלו שני הצדדים ליידות אבנים זה על זה. "האירוע נקטע לאחר זמן קצר בהתערבות המשטרה", אמר מפקד התחנה. המשטרה גבתה עדויות מעדי ראייה ומהמעורבים באירוע, אך איש לא נעצר.

 

במשטרה סירבו הערב לקשור בין הקטטה לבין כרוז שעליו חתמו השבוע רבני צפת,

 בו קראו לא להשכיר ולמכור דירות לסטודנטים ערבים ולהחרים את מי שעושה זאת. "מבחינתנו, הרקע לאירוע הוא בריונות", הבהיר מפקד התחנה, "אנו נמשיך לחקור אותו עד תום". במשטרה אמרו כי אין מתיחות מיוחדת, אך באזור הקטטה הוגברה הנוכחות המשטרתית.

 

ממכללת צפת נמסר כי הם מצרים על האירועים, "שנגרמו על ידי קיצוניים משני הצדדים. אנו פועלים מול הרשויות כדי להמשיך ולשמור על הסובלנות ושיתוף הפעולה שמאפיינים את העיר והמכללה כל השנים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צפת. "ניידת במקום כל הזמן" (ארכיון)
צילום: אביהו שפירא
מומלצים