שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ת"א: התפוצץ הדיון במועצה על ייהוד דרום העיר
  לאחר שחבר המועצה מטעם ש"ס העלה את הצעתו לממן דיור בר-השגה למשפחות חרדיות, התלהטו הרוחות. "בחלומות שלך בביוף, יקומו שיכונים בתל כביר", הטיח חבר מועצת העיר ראובן לדיאנסקי, שקרא להקים שיכון לעברייני ש"ס

  זעם במועצה על ההצעה של ש"ס: מועצת העיר תל-אביב פוצצה אמש (שני) בעקבות דיון סוער ביוזמתו של חבר מועצת העיר מש"ס, בנימין בביוף, לפיה העירייה תממן דיור בר-השגה למשפחות חרדיות כחלק מהניסיון לייהד את דרום תל אביב בשל ריבוי אוכלוסיית הפליטים האפריקנים בה.

   

  צפו בדיון בעיריית תל-אביב

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  לפי ההצעה, שנחשפה ב-ynet, העירייה תאשר "תוכנית חירום דחופה, לתמיכה כספית במימון שכר הדירה למשפחות היהודיות החדשות, לצד פטור מארנונה למשך שלוש שנים עד לחיזוק השכונה, וכן מימון הסעות ילדים לבתי ספר והנחות לגני הילדים".

   

  חבר מועצת העיר מטעם לתת לחיות, עו"ד ראובן לדיאנסקי, הטיח בבביוף: "מדובר באחת ההצעות האמיתיות והחשובות שהועלו כאן לאחרונה, שבה חבר מועצה מש"ס קורא לראש העיר לתקצב התחרדות של שכונות בעיר. בחלומות שלך בביוף, יקומו שיכונים בתל כביר (שכונה בדרום העיר - י.ז) שבהם יגורו העבריינים מש"ס שיצאו מהכלא ובית המשפט קבע שהם עבריינים". לדבריו, "זהו ניסיון ציני להפוך שכונות בעיר לחרדיות ולפגוע במרקם הקיים של השכונות".

   

  ראש סיעת ש"ס, הרב שלמה זעפרני, אמר שאלה דברים גזעניים: "אני לא עבריין, תתנצל". גם חברת המועצה ותושבת קרית שלום, יעל בן יפת,

  טענה כי דבריו של לדיאנסקי היו מעליבים ודרשה שיחזור בו. בסופו של דבר, הוסרה ההצעה מסדר היום.

   

  חברי המועצה דרשו בתחילה למנוע מבביוף להעלות את הצעתו, אך היועץ המשפטי של העירייה, עוזי סלמן, אישר לו לשאת את הדברים השנויים במחלוקת. ראש העיר, רון חולדאי, הציע להוריד את ההצעה מסדר היום ויצא מהאולם מבלי להתייחס לדברים. לאחר שהישיבה חודשה הוא חזר לאולם, ואמר שהדברים לא היו צריכים להיאמר. הוא הציע לחברי המועצה לדבר בצורה יותר מכובדת.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לייהד את דרום העיר. בנימין בביוף
  צילום: מיכאל שטינדל
  צילום: רונן מחלב
  דיור בר השגה לעבריינים. ראובן לדיאנסקי
  צילום: רונן מחלב
  מומלצים