שתף קטע נבחר

המטרידן של מרקל: "פגשתי אותה לבד בגינה"

משטרת גרמניה חוקרת מחדל אבטחה שאפשר למטרידן הסדרתי כריסטיאן ג'יי להיכנס לביתה של הקנצלרית בשתי הזדמנויות ואף לפגוש אותה. החשוד טען להגנתו שהוא פעיל שלום: מסרתי לה מכתב עם פתרון לסכסוך הישראלי-פלסטיני

קנצלרית גרמניה מצאה עצמה קורבן למטרידן סדרתי שרדף אחריה בכל הזדמנות ואף ניסה לפרוץ לביתה כמה וכמה פעמים. החשוד טען היום (ד') שהוא לא מטרידן וגם לא מעריץ נלהב מדי, אלא רק פעיל שלום שניסה להעביר לאנגלה מרקל תוכנית שגיבש לפתרון הסכסוך במזרח התיכון. המשטרה לא התרשמה מטענותיו והעבירה אותו לבדיקה פסיכיאטרית.

 

כריסטיאן ג'יי (46) עבד בשנים האחרונות כעיתונאי וכספרן. בראיון לעיתון "ברלינר צייטונג" שיחזר ג'יי כיצד נכנס בקלות לביתה הכפרי של מרקל במדינת המחוז מקלנבורג מערב-פומרניה, לא רחוק מברלין. "כשאף אחד לא פתח את הדלת אחרי שצילצלתי בפעמון הכניסה, נכנסתי לתוך הגינה", אמר לעיתון.

 

הספרן השאפתן סיפר כי הוא הצליח להגיע עד למרקל עצמה, שהיתה בבית. "(בגינה) פגשתי את הקנצלרית שהיתה בדיוק בטלפון. רק מסרתי את המכתב ועזבתי", אמר ג'יי והוסיף כי המכתב הכיל את תוכניתו לפתרון הסכסוך הישראלי-פלסטיני, המבוססת על פתרון שתי מדינות לשני עמים.

 

היומון "בילד" דיווח כי המשטרה חוקרת את מחדל האבטחה שאפשר לג'יי לתוך ביתה השמור של הקנצלרית ובעלה. והמחדל אינו מסתיים כאן: השוטרים שהבחינו בו יוצא מהבית לאחר פגישתו עם מרקל אפילו לא טרחו לעצור אותו. ג'יי

אף חזר לבית כעבור שבוע לאחר שלא קיבל תגובה מהקנצלרית, אך היא לא היתה בביתו.  ככל הנראה גם בביקור השני הוא גבר על האבטחה הרופפת, והפעם נפגש עם בעלה של מרקל.

 

בשבועות האחרונים דווח בתקשורת הגרמנית שהחשוד ניסה לבקר גם בדירתה של מרקל במרכז ברלין, מול מול מוזיאון הפרגמון. הפעם השכילו השוטרים לגרשו מהמקום לפני שהצליח לעבור ביניהם. מאז הוא נעצר בחשד להסגת גבול ונשלח לבית חולים פסיכיאטרי - ושם לא הוצבה עליו כל שמירה. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הופתעה בגינה. מרקל
צילום: AP
מומלצים