שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הנער שנהרג כתב: "מי יכול עלינו ביחד?! מי?"
  רק השבוע, דודי בן-עמי ותומר זיו, שלקחו את האוטו מאבא שישן והתרסקו אל מותם, סיפרו בפייסבוק על הנהיגה בלי רישיון. חברה נזכרה בווידאו של דודי קורא את תפילת הדרך. אמא של נער שנהרג בתאונה דומה חזרה אתמול לסיוט: "גם אם הם בני 16, הם רק ילדים. תשמרו על המפתחות לאוטו כמו על נשק"

  דודי בן-עמי ותומר זיו בני ה-16 היו חברים בלב ובנפש. "מי יכול עלינו ביחד?! מי?", כתב דודי על תמונה שלהם שהעלה תומר לפייסבוק. הם לא נפרדו גם במותם - בתאונה אתמול (ד') לפנות בוקר ליד פלמחים. דודי לקח את מפתחות הרכב של אביו בלי רשות. וכנראה שלא בפעם הראשונה.

   

  בהתכתבויות של השניים בפייסבוק מיום שני האחרון, שאחרי הטרגדיה הפכו מצמררות במיוחד, הם התרברבו לעיני חבריהם בתחביב הקטלני - נהיגה בלי רישיון. "שמע הוא יודע שאתה עושה סיבוב פה ושם אבל הוא לא יודע שנהגת מהבית שלי בתוך בת ים ועד לסופרלנד ועוד שנסעת 120 באיילון נכון?" - שאל דודי, כנראה בהתייחס לאביו של תומר. בהודעה הבאה כתב: "אז שהוא לא יידע, אני רוצה את הטרקטורון שלך אצלי יום שבת בבוקר ברור?"

   

  החברים נזכרו: דודי בן עמי קורא את תפילת הדרך

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  בשבת הם כבר לא יסעו על הטרקטורון. שני הנערים שנהרגו הובאו למנוחות אמש: זיו בראשון לציון ובן-עמי בשדרות, שם מתגוררת אמו. היום צפוי להיחקר הנער השלישי שהיה איתם במכונית, נפצע קל, נמלט והגיע כעבור מספר שעות לבית החולים וולפסון.

   

  באותה שיחה, השניים דיברו על השיפוץ האחרון של דודי לאופנוע שלו: "שמע אתה מת מצחוק היום באתי לתדלק אז המתדלק ביקש שאני יעשה לו סיבוב. אתה רואה כזה יצאנו מהתחנת דלק נתתי גז הוא צרח ואני רק מת מצחוק והוא כולו מקלל אותי מת מפחד".

   

  "בעצם אני תמיד נוהג רגוע...לא תומר"? שאל דודי בהמשך בקריצה. "אל תתנו לו לנסוע הוא ממש משוגע", השיב חברו. "חכה חכה היום אני מספר לצחי (אבא של תומר - ב.פ) שאתה נוהג בלי רישיון בכלל", הגיב דודי. "ספר לו אחי" עונה תומר, "כאילו הוא לא יודע".

   

  התמונות מהתאונה, הכאב והדרך האחרונה

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  דפי הפייסבוק של חבריהם של דודי בן-עמי ותומר זיו הפכו אחרי האסון לקירות זיכרון. אחת החברות כתבה: "דודי רק לפני חצי שנה קראת את תפילת הדרך באוטובוס (הסרטון למעלה) ורק אתמול עשית פוזות עם האופנוע".

   

  חבר אחר כתב: ‎"דודי אח שלי אתה, אני לא מעכל את מה שקרה, אלוהים לוקח את הטובים, למעלה הרוויחו מלאך, לא נשכח אותך ותמיד תישאר בליבנו. השארת אותנו המומים וכואבים... שמור על כולנו מלמעלה". נער נוסף כתב: "בע"ה תשמור על כולם מלמעלה ועל המשפחה שלך... תזכור שיש הרבה אנשים שאכפת להם ממך כאן למטה".


  הודעה של דודי, על רקע תמונה אחרת של השניים יחד

   

  רונן בן-עמי, אביו של דודי, סיפר אתמול בבכי ש"הוא בחיים לא דיבר על דבר כזה, זה מעשה שטן, אני לא יודע מאיפה זה בא. אני מבקש סליחה מהוריו של תומר". הנער חי איתו בבת-ים, והאם נשארה בשדרות. רק לפני כמה ימים, סיפר רונן, "הוא שאל אותי 'אבא, מה לקעקע, אבא או אמא', אמרתי לו 'את שניהם', הוא אמר לי 'אבא אני כל כך אוהב אותך, אתה בתוך הגוף שלי'".

   

  "אנחנו שוכחים שהם ילדים וצריך לשמור עליהם"

  234 נערים מתחת לגיל 17 נתפסו על-ידי משטרת התנועה מתחילת השנה בכבישי הארץ. רבים מהם היו מעורבים בתאונות קשות. אבל נראה שזהו רק קצה הקרחון.

   

  "להורים בישראל קשה להתעורר ולהבין שעל הילדים חייבים לשמור ולהשגיח - גם אם הם כבר בני 16 או 17, הם עדיין רק ילדים". כך טוענת ז'ורז'ט כהן, שאיבדה את בנה יוסי בן ה-17 בתאונת דרכים שנגרמה על-ידי נער שנהג ללא רישיון. האסון האחרון רק חיזק בה את האמונה בצורך בפיקוח על בני הנוער.


  אמו ואחיו הקטן של דודי בהלוויה. "ההורים גמרו" (צילום: זאב טרכטמן)

   

  "כאם שכולה אני רוצה לומר לכל ההורים - שיבינו פעם אחת ולתמיד שיש להם מחויבות להתעניין בחיי הילד ולבדוק אותם. העצמאות שהם מעניקים להם היא מוגזמת", מדגישה ז'ורז'ט. "היום הילדים חיים כפולים שההורים אינם יודעים עליהם דבר. זה מתחיל בגלישה באינטרנט ללא שום פיקוח בגיל צעיר, ויכול להמשיך בנהיגה ללא רישיון, ואף אלכוהול או סמים. אנחנו טועים וחושבים שהם מבוגרים וסומכים עליהם, ושוכחים שהם עדיין ילדים וצריך לשמור עליהם. ההורים צריכים להחביא את מפתחות המכונית מהילדים כמו שמחביאים נשק".

   

  למרות שחלפו כבר 18 שנים מאז שנהרג יוסי, אירועי היום פגעו קשה באמו ז'ורז'ט. "הכל חזר אלי כמו סיוט, הרגשתי כאילו אני חיה את הכל מחדש", סיפרה. יוסי בן ה-17 עשה את טעות חייו כאשר עלה לרכב שבו נהג ללא רישיון שכנו חנן ברכה, גם הוא רק בן 17. כאשר שוטרים שהיו בסיור שיגרתי זיהו את ברכה, שכבר נתפס בעבר נוהג ללא רישיון,

   הם הורו לו לעצור בצד, אך הוא נמלט מהמקום. הניידת פתחה במרדף, במהלכו איבד ברכה את השליטה על הרכב ונהתנגש בעמוד תאורה. יוסי כהן נהרג, ברכה שנפצע נשלח לשנת מאסר.

   

  כהן נזכרת בעצב בילד שאיבדה: "אין לי עוד ילד כזה בבית, הוא היה טהור, מאז שהוא הלך השתנו לי כל החיים, אני ובעלי נשברנו מאז. קשה לאבד ילד אחרי שמגדלים אותו. המשפחה של ברכה ידעה שהבן שלהם נוהג ללא רישיון. אפילו לי ברכה הציע לקחת טרמפ כמה פעמים ולתומי הייתי בטוחה שיש לו רישיון". לדברי ז'ורז'ט, ברכה נוהג עד היום ברחבי באר שבע ללא רישיון, אך המשטרה אינה עושה דבר. "אני איבדתי ילד, חבל שעוד אימא תאבד ילד עם הבחור הזה".


  פורסם לראשונה 28/10/2010 00:00

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  דודי בן-עמי ותומר זיו ז"ל
  מתוך פייסבוק
  זירת התאונה. איבדו שליטה
  מומלצים