שתף קטע נבחר

פיתוח יפני: רובוטית אנושית להדהים

חברה יפנית פיתחה רובוט בדמות אישה, שנראה ונע בדיוק כמו אדם אמיתי. לרובוטית המדהימה יש גם אחות. הודות להתפתחויות בתחום ההומנואידים, יתכן שתפגשו בהן ובדומיהן בקרוב

יפן היא מעצמת רובוטיקה, בפרט כאשר מדובר בהומנואידים, רובוטים דמוי אדם. האינטליגנציה המלאכותי של רובוט אינה נמדדת רק ביכולתו לחקות שיחה אנושית אלא בראש ובראשונה באופן תנועתו והבעות פניו. Actroid-F שנראית בתמונה ובסרטון היא המוצר החדש ממפעלי חברת Kokoro.

 

Actroid-F היא רובוטית אחות, שיכולה לחקות את הבעות הפנים והתנועות שתכנת מפעילה בדיוק רב. היא תוצב בבתי חולים ביפן במסגרת ניסוי כדי לבחון תגובות של חולים סופניים אשר ולתמוך בהם רגשית. יש לה גם אחות בשם Geminoid-F (לא, מגיב 19. אי אפשר להזמין אותן יחד).

 

 

עוד באתר חורים ברשת: משחקי פייסבוק הם הונאה ומסחטת כסף

 

במקביל, הוצגה השבוע תוכנת צ'אט שעברה את מבחן טיורינג - הצליחה לגרום לחלק מקבוצת שופטי תחרות לחשוב שהיא אדם אמיתי. הפיתוחים בתחום הרובוטיקה והתוכנה עשויים להפיק בקרוב רובוטים הומנואידים, אפילו בתפוצה מסחרית.

 

מי צריך רובוט שנראה כמו בן אדם? כל מי שלא רוצה לשלם משכורת לפקיד קבלה, קופאי או בעלי תפקידים אחרים. וכמובן, גם מגיב 19.  אחת המגבלות הבולטות בתחום ההומנואידים היא הליכה. קשה מאוד לחקות את תנועת רגלינו בצורה מכנית.

 

סרטי מדע בדיוני הציגו לא פעם רובוטים חזקים ותבוניים שדוחקים את האנושות הצדה באמצעות כוחם, אך נראה שדווקא השלב שבו הם מתנהגים כבני אדם ומגלים חולשה ורגישות באופן שמקשה עלינו לראות בהם מכונות הוא רגע הניצחון שלהם. 

 

חורים ברשת הוא בלוג בנושא טרנדים ומדיה חברתית

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רובוטית בדמות אדם. טוב או רע?
בשיתוף חורים ברשת
מומלצים