שתף קטע נבחר

אישום: שרו "יהודי הוא נשמה, ערבי בן זונה" - וירו

שני צעירים, אחד מהם שוטר מג"ב, הואשמו במעורבות בקטטה שפרצה בצפת בין תושבי העיר לקבוצת סטודנטים ערבים. לפי כתב האישום, השניים קראו קריאות גנאי, יידו אבנים לעבר בתי מגורים ואף ירו באוויר

שני צעירים מצפת הואשמו היום (א') בהתפרעות, הסתה לאלימות והחזקת נשק, בעקבות המהומות שפרצו לפני עשרה ימים בין תושבי העיר לקבוצת סטודנטים ערבים. לפי כתב האישום, שני הצעירים, בני 18 ו-20, קראו קריאות גנאי "מוות לערבים" וכן שרו "יהודי הוא נשמה, ערבי הוא בן זונה".

 

כתב האישום הוגש בבית משפט השלום בנצרת. השניים מואשמים שהשליכו אבנים לעבר בתי מגורים של ערבים וכי אחד מהם, שוטר מג"ב בשירות סדיר, ירה באוויר במהלך ההתפרעויות. השניים נעצרו לפני כשבוע, יחד עם נער בן 16, החשוד גם הוא במעורבות באירוע. הנער, שקשר את עצמו לאירוע, שוחרר למעצר בית בן 15 יום בירושלים.

 

"אחרי חילופי מילים, אלה צעקו 'מוות לערבים', אלה 'מוות ליהודים' -

והחלה הקטטה", סיפר תושב צפת על האירוע, שהתרחש סמוך לחצות במדרחוב בעיר. "המקום נראה כמו אחרי פוגרום. אבנים על הכביש, זכוכיות וקרשים".

 

איש לא נפגע באירועים, אך מעט נזק נגרם לרכוש. העימות האלים התרחש ימים ספורים אחרי שרבנים בצפת קראו לא להשכיר דירות לערבים, אולם במשטרה לא מיהרו לקשור בין האירועים: "מבחינתנו, הרקע הוא בריונות", ציין בעקבותיהם מפקד התחנה בעיר. לדבריו, אין מתיחות מיוחדת אך באזור הקטטה הוגברה הנוכחות המשטרתית.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צפת. הוגברה הנוכחות המשטרתית
צילום: אביהו שפירא
מומלצים