שתף קטע נבחר

שכני קולנוע תל-אביב: "כמעט נהרגנו במיטה"

קיר ענק מקולנוע תל-אביב ההולך ונהרס לטובת פרויקט נדל"ן קרס על בניין ברחוב גליקסון. השכנים מספרים: "אם העמוד היה נופל במרחק של מטר וחצי ימינה, היתה לנו הלוויה משותפת". מחצר הפעוטון בקומת הקרקע לא נותר דבר

רק שעתיים וחצי הפרידו מאסון בפעוטון "אלגריה", שעליו קרס קיר מקולנוע תל-אביב. לפעוטון, שנפתח בתחילת השנה, הגיעו הבוקר (יום ג') המומים ההורים, שצפו בהרס הרב. המשחקים נקברו תחת בלוקים וערימות בטון. תמיר דוד ישן עם אשתו ועם בנו, בן השנה וחודשיים, בחדר השינה, כאשר עמוד הבטון התמוטט על קיר ביתם. "הקורה פגעה בדיוק בקיר החיצוני של חדר השינה שלנו, העובדה שהיא נפלה במקרה על עמוד יסוד של הבניין ולא על הקיר עצמו הצילה את החיים שלנו".  

 

תמיר דוד עדיין המום מהאסון שנמנע ברחוב גליקסון: "אם העמוד היה נופל על הקיר עצמו, במרחק של מטר וחצי ימינה, אז הייתה היום הלוויה משותפת לנו. אנחנו לא רוצים לחשוב מה היה קורה. מהנדס העיר אמר לנו שמדובר בנס הנדסי, משום שעמוד הבטון יכול היה לפרק את קיר חדר השינה שלנו, עלינו. כבר אתמול נראה לנו שהורסים את המתחם בצורה של 'מה שיהיה יהיה' ללא כוחות כיבוי או אמבולנסים, בזמן ששני שופלים בלבד מגרדים בניין ענק, שנמצא 3 מטרים מהחלון שלנו".

 

אביבית כץ, אחת השכנות מהבניין: "התעוררנו בזבנג ענקי. אם הקורה הייתה מתמוטטת על אחד מחלונות הבניין זה היה נגמר אחרת לגמרי. במזל גדול נמנע אסון כבד ולא בזכות עירנות או אחריות של אחד הגורמים שהיו אמונים על ההריסה. זו רשלנות רצינית ואני מקווה שיתנו על כך את הדעת". 


"התעוררנו בזבנג ענק" (צילום: ירון ברנר)

 

הורי ילדי הפעוטון שנפגע צפו בהריסות בחצר המשחקים: "כל החצר נראית עכשיו הרוסה לגמרי. אם חס וחלילה ההתמוטטות היתה מתרחשת מאוחר יותר, זה היה נגמר במוות של הילדים ומוות בשבילי", אמרה ליליה, אחת האמהות.

 

"יש לי בן אחד בן שנה וחצי, ועכשיו אני מטיילת איתו בעיר, כי אין לי פתרון להיום", הוסיפה ליליה, "לא הלכתי לעבודה. שילמנו לא מעט כסף עבור הפעוטון, ואין לי מושג מה נעשה עכשיו, כי לא ברור כמה זמן ייקח לפנות את ההריסות. כשבאתי הבוקר לא זיהיתי את החצר. אני לא יודעת מי אחראי לכך, אבל אני מקווה מאוד שזה לא יקרה שוב".

 

ב-5:20 לערך נשמע רעש אדיר בסביבות קולנוע תל-אביב ההולך ונהרס לטובת מיזם נדל"ן גדול, "הרגשתי שכל הבניין קרס על הבית שלנו", סיפרה ל-ynet בעלת הפעוטון, אלגריה פרץ, המתגוררת באותו בניין ברחוב גליקסון עם משפחתה, "החצר שלנו נראית עכשיו כמו חורבות אחרי מלחמה. הרגשתי כמו ברעידת אדמה. זה בגדר נס, משום שהילדים אמורים היו להגיע ב 7:45. אני עדיין בשוק, לא יודעת מה אני אעשה, אף אחד לא דיבר איתי מנציגי הקבלן. מיהרתי להתקשר להורים ולדווח להם על שקרה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הריסות קולנוע תל-אביב
צילום: ירון ברנר
מומלצים