שתף קטע נבחר

המשטרה אסרה צעדה בלב בני ברק: "נלך לבג"ץ"

מארגני המחאה החילונית מאיימים לעתור לאחר שהמשטרה דחתה את המסלול בלב העיר החרדית. "לא ייתכן שיאבטחו את מצעד הגאווה בירושלים ואת הפגנת הימין באום אל-פחם, אבל לא חיילי מילואים", אמר נציג המארגנים

המצעד החילוני בבני ברק בדרך לבג"ץ? מצעד המחאה החילוני שתוכנן ליום חמישי הקרוב בבני ברק, צפוי להידחות למועד אחר, לאחר שמארגני "צעדת המשרתים בצה"ל" התאכזבו לגלות היום (ג') שהמשטרה סירבה בסופו של דבר לאשר את המסלול, והציעה תוואי חלופי שיעבור ברחוב ז'בוטינסקי בקצה העיר או בשולי רחוב חזון איש.

 

המארגנים, שביקשו למחות על "חוק האברכים", דחו את החלופה, וטוענים כי בשיחות שניהלו עם בכירי מרחב דן במשטרה באחרונה קיבלו הסכמה עקרונית בעל-פה לצעוד בלב העיר החרדית, ברחוב חזון איש. בתחילת השבוע המארגנים אף פרסמו הודעה לעיתונות בה דיווחו על קיום ההפגנה, שאמורה לכלול מצעד של מאות נושאי דגל ישראל שלובשים מדי ב' של צה"ל.

 

נציג המארגנים, עו"ד גיל סולומון, שניהל את המגעים מול המשטרה אמר ל-ynet: "לא ייתכן שהמשטרה תאבטח את מצעד הגאווה בירושלים ואת הפגנת הימין באום אל-פחם, אבל תסרב לאבטח חיילי מילואים שרוצים להביע את זכותם הדמוקרטית להפגין בעיר ואם בישראל. נגיש עתירה לבג"ץ במטרה שיקבע שהמשטרה מחויבת לאשר את האירוע".

 

אתמול התחרטו ראשי התאחדות הסטודנטים, שהצטרפו לבקשה למשטרה לקיים את ההפגנה, והודיעו כי לא יטלו בה חלק, למורת רוחם של המארגנים, שכוללים גם את התנועה הקיבוצית, תנועת ישראל חופשית וארגון השמאל הלאומי. 

 

כפי שפורסם ב-ynet, ליוזמה לקיים את מצעד המחאה החילוני שותפים "הפורום לשוויון בנטל", שיוצא נגד תקצוב מועדף לסקטור החרדי ולקראת המשך הדיונים בבג"ץ בנושא חוק טל.

  

אמש קיים מפקד מחוז תל-אביב, ניצב שחר איילון, סיור בלב בני ברק יחד עם קציני משטרה נוספים, במטרה לבחון באופן סופי את הבקשה, אך בסופו של דבר החליט, כאמור, שלא לאשר את המסלול במרכז העיר. במשטרה ציינו כי מדובר בסיכון ממשי לפגיעה בחיי אדם ומהומות, באזור שבו התקיימו השנה הפגנות אלימות של גורמים חרדים קיצוניים,

בתקופת המחאה נגד חפירות הקברים ומאסר הורי עמנואל. הפגנות אלה, מציינים במשטרה, כללו חסימות כבישים, השלכת אבנים על מכוניות חולפות והבערת צמיגים.

 

במשטרה הוסיפו כי אבטחת הפגנה מסוג זה כוללת מאות שוטרים ועלותה יכולה להגיע למיליוני שקלים, בדומה להפגנה שאירעה באום אל-פחם. בימים האחרונים הזהיר דובר עיריית בני ברק כי  "אם ההפגנה הזו תיערך, יהיה גיהנום בעיר והיא תבער. העירייה תתנגד נחרצות לאישור הפגנה שכזו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אנשי הפורום לשוויון בנטל. אין אישור
צילום: עופר עמרם
מומלצים