שתף קטע נבחר

חצי שנה בלי היוועצות? "עורכי דין מסייעים לטרור"

בכנסת ידונו בהצעתו של השר אהרונוביץ' להתיר לשלול מאסירים ביטחוניים את הזכות להיפגש עם עורכי דין לתקופה של חצי שנה, במקום שלושה שבועות כיום. באגודה לזכויות האזרח גינו בחריפות

ועדת השרים לענייני חקיקה תדון ביום ראשון הקרוב בהצעת חוק של השר לביטחון הפנים, יצחק אהרונוביץ', שתאריך באופן ניכר את משך התקופה שבה ניתן יהיה למנוע מאסיר ביטחוני החשוד בעבירות טרור להיפגש עם עורך דין.

 

פקודת בתי הסוהר תוקנה ב-2005 באופן המאפשר למנוע או להפסיק כליל את הפגישות בין אסירים ביטחוניים לבין פרקליטיהם, בנסיבות שבהן מתעורר חשד ממשי כי הדבר יאפשר לחשודים לבצע עבירה שנשקפת ממנה סכנה לביטחונם שלהם, של הציבור או של המדינה.

 

לפי ההצעה שתעלה לדיון, יוכל בית המשפט למנוע מאותם אסירים מפגש למשך תקופה מירבית של חצי שנה - במקום 21 ימים בלבד, כפי שנהוג כיום - כל עוד התקופה המצטברת אינה עולה על שנה.

 

אהרונוביץ' הסביר כי הניח את הצעת החוק לדיון בעקבות מידע שהתקבל במערכת הביטחון "המעלה חשש כי עורכי דין ניצלו את תפקידם כדי לקדם ביצוע של עבירות ביטחוניות וכדי לסייע בתכנון ובתיאום שלהן".

 

באגודה לזכויות האזרח גינו בחריפות את הצעתו של אהרונוביץ'. "היא משרתת תכלית פסולה כשהיא מבקשת לאפשר לפגוע בזכות ההיוועצות עם עורכי דין וכן פוגעת בזכותם לכבוד, לשם טוב ולחופש העיסוק על סמך הערכות כלליות, כל זאת ללא ביקורת חיצונית ראויה", מסרה עו"ד לילה מרגלית מהאגודה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אסירים ביטחוניים. חצי שנה בלי עורכי דין?
צילום: איי אף פי
מומלצים