שתף קטע נבחר

הגיימרים מתחילים לנענע את הגוף: הקינקט הושק

לא צריך לשחק עם שלט באקסבוקס - במיקרוסופט משיקים את המצלמה שמזהה את תנועות הגוף, שנה אחרי שחשפו אותה, ומצפים שחמישה מיליון יקנו אותה עד סוף השנה

יותר משנה אחרי שנחשפה לראשונה ולאחר שבועות ארוכים של שיווק אינטנסיבי, מיקרוסופט השיקה סוף סוף את ה-Kinect - המצלמה שמתחברת לקונסולת ה-Xbox 360 ומאפשרת לשלוט בה ללא בקר משחק פיזי - על ידי ניענוע הגוף מולה.

 

האירוע המרכזי בהשקת הקינקט היה טיימס-סקוור בניו יורק, הכיכר המפורסמת ביותר בעולם, שהוצפה ב-600 רקדנים שמחים וצוהלים בזמן שלפני ההשקה. אל הכיכר הגיעו גם בכירים בתעשיית המשחקים, שצפו יחד בקונים הראשונים של המצלמה - שהגיעו במיוחד לחנות הדגל של רשת Toys'R'Us שממוקמת שם.

 

מיקרוסופט מצפה למכור כחמישה מליון יחידות של קינקט עד סוף השנה - יעד מכובד לכל הדעות. לאחרונה היא הצהירה כי היא בטוחה שמכירות הקינקט ירקיעו שחקים, ויעקפו את קצב המכירות של קונסולת ה-Wii בחודשים הראשונים של חייה.

 

 

השקת הקינקט משלימה את המעבר של כל קונסולות המשחק הנוכחיות לשליטה המבוססת על תנועה. הראשונה שעשתה את המעבר היתה קונסולת ה-Wii, שהציעה בקר תנועה כאלמנט המרכזי של הקונסולה מיומה הראשון בשוק - וזכתה להצלחה עצומה.

 

השניה לעבור לשליטת תנועה היתה סוני, שהשיקה את בקר ה-Move לקונסולת ה-PlayStation 3 לפני שבועות מספר. מיקרוסופט היא האחרונה שמצטרפת למירוץ, וגם מציגה את בקר התנועה הקיצוני ביותר - שכלל לא מצריך בקר פיזי, אלא מסוגל לקלוט קול ותנועות במרחב תלת-ממדי באמצעות מצלמה משוכללת שכוללת חיישנים מרובים.

 

עם השקת הקינקט, החלו אתרי המשחקים הגדולים לפרסם ביקורות על החומרה ועל משחקי ההשקה שלה. לפי הביקורות, הקינקט בהחלט עובדת (אומנם חלק מהמבקים מציינים זמן השהייה ניכר בין פעולה לבין הרגע בו היא נקלטת), אך כרגע היא בגדר פוטנציאל בלבד - ועדיין אין משחק שמצליח לנצל את כל כולה.

 

הציונים למשחקי הקינקט נמצאים באזור 75-80 נקודות, כאשר המשחק המוערך ביותר הוא משחק הריקודים Dance Central, עם ממוצע של 84 נקודות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים