שתף קטע נבחר

"שקרן, צבוע". ח"כים מול בכירי התקשורת בעולם

המפגש של דני איילון וג'מאל זחאלקה עם נציגי מערכות תקשורת מרחבי העולם הפך תוך זמן קצר למועדון קרב

כשחברי הכנסת מתקוטטים מול עיתונאים זרים, אין פלא שכך נראית ישראל בעולם. אל מול עשרות מבכירי התקשורת הזרה בישראל התעמתו הבוקר (יום ב') ח"כ דני איילון מישראל ביתנו וח"כ ג'מאל זחאלקה מבל"ד. "שקרן" ו"צבוע, שרוצה מדינה פלסטינית" היו רק חלק מהפנינים שסיפקו השניים בהצגת התכלית מול העיתונאים.

 

העימות הנוקב נערך במכון "מדיה סנטרל", מועדון עיתונות בירושלים, בהשתתפות בכירי העיתונאים הזרים בישראל, המייצגים מערכות תקשורת חובקות עולם, ובהן ה-CNN, ניו-יורק טיימס, דר שפיגל ועוד רבים. המועדון זימן את שני חברי הכנסת הנצים, והעימות הגיע לנקודת רתיחה בתוך זמן קצר.

 

"אתה מייצג את הצביעות של הח"כים הערביים בכנסת, שלא מייצגת בהכרח את כלל ערביי ישראל", זעק איילון לזחאלקה מעל הבמה. "כאן נחשפת כוונתכם האמיתית ליצור שתי מדינות פלסטיניות על חשבון המדינה היהודית. לא יקום ולא יהיה. אני מציע לך לממש את זכותך להגדרה עצמית במדינה הפלסטינית שתוקם על בסיס חילופי אוכלוסיות ושטחים".

 

גם בסוגיית שיבת הפליטים הביע איילון את מחאתו: "איחוד המשפחות הוא מסלול חשאי של ערביי ישראל להגשים את זכות השיבה לפליטים הפלסטינים. רק בישראל הגבר הערבי הולך אחרי האישה, במדינות ערב האישה הולכת אחרי הגבר. מי שלא מכיר בזכות היהודים למדינה וזכותם להגדרה עצמית, זה אתה".

 

כאשר הצהיר איילון כי ישראל לא הפקיעה אדמות ערבים, התפרץ זחאלקה: "שקרן, אינך אומר אמת. אתה ציוני מיושן, מאלה שטענו בשנות ה-50 וה-60 של המאה הקודמת שאין אפליה כלפי ערביי ישראל. היום אין שר או חבר כנסת שאינם מודים באפליה הזאת. הפקעתם את רוב אדמותינו ואז אתם אומרים שיש לנו זכות דיבור, זכות להתלונן, זאת דמוקרטיה. ואני אומר שזו עסקה לא הוגנת. זו אדמה תמורת דיבורים. קחו את

הדמוקרטיה שלכם ותחזירו את הקרקע שלנו.

 

"אתה טוען שלא לקחתם מאיתנו אדמות והעובדה שהמספר של ערביי ישראל עלה מ-150 אלף איש ב-1948 למיליון היום", המשיך זחאלקה להטיח בסגן שר החוץ. "מה הקשר של שמיטה להר סיני? יש גבול גם לפגיעה באינטליגנציה של אנשים. אלה דברים מקוממים, שקריים. אין לי ספק שמי שאומר דברים כאלה משקר", אמר.

 

הפוליטיקאים המשיכו בהתנצחותם, אולם סביר להניח כי היחידים שיצאו מכך נשכרים הם הכתבים הזרים, שלא יתקשו לשבץ תיאורי צבע בידיעותיהם - אם כי ספק עד כמה ייפו את פני ישראל בתבל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דני איילון. שניים רבים
צילום: מתי אלמליח
ג'מאל זחאלקה. העיתונאים לוקחים
צילום: נועם מושקוביץ
מומלצים