שתף קטע נבחר

מיאנמר: האם אונג סן סו-צ'י תשוחרר בסופ"ש?

כמה ימים אחרי ש"ניצחה" בבחירות הכלליות, הודיעה החונטה הצבאית במיאנמר כי נשלמות ההכנות לשחרורה של מנהיגת האופוזיציה הדמוקרטית. אך סו צ'י מציבה תנאים משלה ואומרת כי תסכים להשתחרר רק אם יוסרו לחלוטין המגבלות עליה. בנה קיבל אשרת כניסה ויבקר את אמו לראשונה זה עשר שנים

"הבחירות" במיאנמר הסתיימו, והשאלה הגדולה שנשאלת כעת במדינה הנשלטת על-ידי חונטה צבאית היא האם תשוחרר אונג סן סו-צי? בית משפט בינגון דחה הבוקר (יום ה') סופית את ערעורה של מנהיגת האופוזיציה הדמוקרטית על הרשעתה והחזקתה במעצר בית. עם זאת, הודיעה החונטה כי היא נערכת לשחרורה של כלת פרס נובל לשלום במהלך סוף השבוע, אך פרקליטה של סו-צ'י הודיע כי היא תסרב להשתחרר אם החונטה תציב לכך תנאים.

אין הפתעות
מפלגת החונטה ניצחה במיאנמר / סוכנויות הידיעות
מגבלות על התנועה למען הדמוקרטיה וזיופים נרחבים העניקו את הניצחון הצפוי למפלגה המזוהה עם החונטה. האם כעת ישחררו סוף סוף את כלת פרס נובל אונג סן סו צ'י?
לכתבה המלאה

 

אונג סן סו-צ'י, המוחזקת במעצר בית לסרוגין מזה 20 שנה, ניסתה לזכות בזיכוי משפטי שלוש פעמיים, אולם נכשלה בכל הערעורים. היא אמורה לסיים את תקופת מעצרה הנוכחית בשבת הקרובה, פחות משבוע אחרי הבחירות הכלליות בהן זכתה החונטה כצפוי ברוב מושבי הפרלמנט.

 

מנהיגי האופוזיציה טענו לזיופים בקנה מידה נרחב, ואף אמרו כי בידיהם ראיות לכך שראשי המשטר איימו על בוחרים או רכשו בכסף את קולותיהם. מיותר לציין כי ראשי החונטה אסרו על סו-צ'י לגשת לבחירות והטילו מגבלות חמורות על מנהיגי אופוזיציה אחרים ובכך, למעשה מנעו את השתתפותם הפעילה בבחירות.

 

בעקבות ביקורת בינלאומית נוקבת על הבחירות, שהוגדרו "כלא יותר מבדיחה עצובה", הודיעו אתמול ראשי החונטה כי יזמינו את סו-צ'י, בת ה-65,

 להשתתף בוועדת בדיקה שתבחן את הטענות להטיית הבחירות.

  

בתוך כך, מסר עורך דינה של כלת פרס נובל כי בנה הצעיר, קים אריס, בן ה-33, קיבל אשרת כניסה וזיכה לראות את אמו לראשונה מזה עשר שנים כבר בימים הקרובים. "מעצר הבית של סו-צ'י אמור להסתיים באופן חוקי ב-13 בנובמבר, אך היא לא תסכים שראשי המשטר יציבו תנאים מגבילים לשחרורה. אם יעשו זאת - היא תסרב להשתחרר, כפי שכבר עשתה בעבר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ביתה של אונג סן סו צ'י
צילום: AFP
צילום: איי פי
תשתחרר רק אם יוסרו המגבלות
צילום: איי פי
מומלצים