שתף קטע נבחר

קלינטון ונתניהו נועדו 5 שעות; הצוותים התכנסו

הפגישה מתארכת הרבה מעבר לצפוי: צוותי המו"מ של ישראל וארה"ב מקיימים דיונים פנימיים קדחתניים, לקראת עוד ישיבה משותפת. קלינטון אמרה כי הדיון מתמקד ב"סוגיות מהותיות"

פגישתו של ראש-הממשלה, בנימין נתניהו, עם מזכירת המדינה האמריקנית, הילרי קלינטון, הערב (יום ה') בניו-יורק ארכה לא פחות מחמש שעות. השיחה בין השניים, שבמהלכה נחשפה ב-ynet תוכנית נוספת לבנייה במזרח-ירושלים, התארכה הרבה מעבר למה שתוכנן בלוח הזמנים המקורי - שם הוקצה לשם כך פרק זמן של שעתיים לכל היותר.

 

בסוף הפגישה שנערכה בארבע עיניים, התכנסו נציגי צוותי המשא-ומתן הן מישראל והן מארצות-הברית בבית המלון שבו מתארח נתניהו למה שהגדירה קלינטון במהלך הערב "שיחות מהותיות". לפי ההערכה, הציגו שני הצדדים הצעות שונות - ואחר כך התפצלו הצוותים לישיבות פנימיות קדחתניות, לקראת ועידה נוספת ביניהם שצפויה בשעות הקרובות.


אחרי פגישה אינטימית, דנים בפורום רחב. נתניהו וקלינטון (צילום: רויטרס)

 

קלינטון הגיעה לפגישה עם נתניהו נחושה מאוד ודרשה לקבל ממנו תשובות. היא לא חסכה את ביקורתה, ואמרה לו כי היא "מודאגת מכוונת ישראל לבנות יחידות דיור חדשות במזרח-ירושלים".

 

נתניהו העדיף שלא להתייחס לסוגייה בפומבי, אך ציין:

"דיברנו היום על הדרכים לחדש את המגעים עם הפלסטינים ונמשיך עוד לעשות זאת, כדי להשיג הסכם היסטורי שיביא לשלום וביטחון". הוא הביע תקווה כי "אנחנו מקווים שנוכל לנהל מגעים דומים גם עם מדינות ערב אחרות. זו מטרה משותפת  שלנו שאנו מנסים לממש בשיא הרצינות, וכך אנו מתכוונים גם להמשיך".

 

כשנשאלה האם המגעים הישירים צפויים להתחדש בקרוב, השיבה קלינטון כי "זה הנושא שבו אנו דנים ופועלים להשיג". תוכנית הבנייה האחרונה נחשפה ממש במהלך פגישתם של נתניהו וקלינטון. הוועדה המקומית לתכנון ולבנייה בעיריית ירושלים תדון ביום שני הקרוב בבקשה לאישור החלטה להסיב שטח המיועד לבניית מלון לכ-130 יחידות דיור בשכונת גילה בירושלים, סמוך לבית צפפא.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קלינטון ונתניהו. זמן איכות ממושך יחד
צילום: רויטרס
מומלצים