שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  להיות או לא להיות כוכב

  הוא משחק ב"בלו נטלי" תפקיד קשה של מנהל מכון ליווי, מככב ב"רומיאו ויוליה" והבליח ב"קירות" לצד נינט. אז איך אתם לא מכירים את רועי אסף? ראיון עם שחקן שלא חושב מיינסטרים

  בבוקר היום בו קבענו את הראיון הזה, רועי אסף ביקש לדחות אותו בכמה שעות. לבסוף הוא הגיע, היישר מהחזרה האחרונה למחזה "רומיאו ויוליה". כשנפגשנו הוא שאל אם בא לי לקפוץ לתערוכה בסביבה. קפצנו. כשהתיישבנו, קם בעצמו להזמין משקאות, הוריד איזה דרינק בדרך וגם הגיש אותם לשולחן.


  רועי אסף בדמותו ב"רומיאו ויוליה". היפראקטיבי (צילום: דניאל קמינסקי)

   

  הבנתי שני דברים. א. שיש לנו עסק עם אדם היפראקטיבי ו-ב. שהראיון הזה לא יהיה פשוט. "אני מגיע משני 'ראנים'. אני עם אנרגיות מטורפות. אני לא מאובחן כבעל הפרעות. אבל בטוח יש לי משהו. אני מאוד אוהב לזוז. בוא ננסה לראות כמה זמן אני מחזיק", הוא מאשר את החשדות שלי.

   

  אסף (31) מככב כאמור בימים אלה במחזה "רומיאו ויוליה" בתיאטרון גשר. במקביל, אתם יכולים לראות אותו בסדרה "בלו נטלי" (א', 22:45, yes Drama). הוא גדל בראשון לציון, את שירותו הצבאי העביר בתיאטרון צה"ל, הלך ללמוד משחק בסטודיו של ניסן נתיב ומאז הוא עושה בעיקר תיאטרון לא מסחרי: ההצגה "איזבאלה", הצגת יחיד בשם "הילד" עליה גם זכה בפרס השחקן המבטיח וקצת קולנוע.

   

  "כבר כמה שנים אני מטייל בתיאטרון, עושה כל מיני דברים. קשה לי להיות במקום אחד, כבר אמרתי. אבל זה גם כי אין בארץ תיאטרון ממש. אנסמבל כזה. אולי רק בחאן. לכן, אני מעדיף להיות נאמן לעצמי ולהיות איפה שמעניין לי באותו רגע. תלוי בתפקיד ובאנשים".

   

  ואיך בכל זאת בכלל לא ראינו אותך בהצגות גדולות?

   

  "כל עוד אני לא חייב ואין לי משפחה לפרנס אז כן, אני עושה מה שבא לי. יש לי קטע עם הממסד. מצד אחד אני אוהב הכרה, מצד שני הקהל לא מכיר אותי, ולפעמים זה פוגע לי בעבודה. אני לא מחפש להתפרסם, אלא לעשות דברים שמעניינים אותי".

   

  כמעט איציק

  אז נכון, רצה הגורל ורצה השחקן והקהל לא ממש מכיר את אסף, אבל עד כמה הגורל הזה היה קרוב להשתנות? קרוב מאוד, כשזה מגיע לאודישנים של "עספור" אליהם הוא נבחן.


  עוז זהבי ב"עספור". אסף התמודד על התפקיד (צילום באדיבות HOT3)

   

  "הגעתי כמעט עד הסוף, בבחינות לתפקיד של איציק (תפקידו של עוז זהבי). היה לי אודישן מעולה. אבל היתה בעיה של דמיון ביני לבין גיא עמיר, ולכן זה נפל. באמת הייתי שמח לעשות את התפקיד הזה. זו סדרה מגניבה בעיניי. מאוד אותנטית.

  אבל זה נכון שהמשיכה שלי היא לתפקידים יותר מעניינים ומורכבים, ולכן טלוויזיה אני בקושי עושה. טלנובלות זו לא מסגרת שאני מסוגל לתפקד בה".

   

  עכשיו כאמור הוא משחק ב"בלו נטלי" בתפקיד אשר, מנהל מכון הליווי. "זה היה פרויקט מעניין. הדמות שלי היא לא פשוטה. הוא עושה שם מעשים מגעילים. זה רחוק מאוד ממני. מצד שני היה לי קל לעבוד עליו"

   

  איך באמת עובדים על כזו דמות?

   

  "קודם כל, אני תמיד יוצא מהנחה ששחקן יכול לעשות את כל הדמויות, כי בכל אחד מאיתנו יש קשת רחבה של טיפוסים. כולנו קצת קנאים, קצת נדיבים, קצת מנוולים. הכל זה מינון של הקומבינציה. החוכמה היא לזהות את זה ולתת לזה ביטוי רגשי".

   

  טוב, אבל בפועל איך עבדת על להיות אשר?

   

  "הלכתי לשלושה מכוני ליווי במרכז תל-אביב. זו היתה חוויה הזויה. אני נכנס למין לובי כזה, מגיעה המאדאם שמסבירה לי על הנהלים והמחירים, ואז מתחיל מצעד של בחורות שמהן אני אמור לבחור את זו שאני רוצה. אחרי שהשתיים הראשונות צועדות מולי, אני שומע קולות צחוק מהמטבחון. הבנתי שצוחקים עלי אבל לא הבנתי למה. פתאום הגיעה בחורה נוספת ואני אומר לעצמי 'פאק, אני מכיר אותה'. היא מסתכלת עלי ואומרת לי 'רועי אסף, מה אתה עושה פה?'. מסתבר שזו בחורה שהכרתי בעבר. התחלנו סמול טוק נורא מביך עד שהלכתי משם. זה עשה לי תחושה נוראית. אבל זו המציאות שאנו חיים בה".

   

  ובכל זאת דייקתם להפליא בדמות.

   

  "בהחלט. קח לדוגמה את הכיפה שעל ראשו ואת טבעת הנישואין. זה משהו שהיה בדיונים אינסופיים. הרגשנו שזה עלול ללעוג למסורת. יש בזה משהו ציני. אבל הבנו שיש לזה משמעות. אבנר ברנהיימר וגיא סידיס היוצרים גם אמרו לי שמהתחקירים שהם עשו כל בעלי מכוני הליווי חובשים כיפה. אולי זה איזה צורך של אדם עם ערכים מעוותים להצדיק את מעשיו.


  אסף בהצגת היחיד "הילד". "אין בארץ תיאטרון ממש. אולי רק החאן"

   

  "הם לא רואים את הנזק שהם עושים, וגם אני לא ראיתי עד שעשיתי את הדמות בסדרה. הכיפה שם כדי לנקות את המצפון שלהם. אם הוא מוריד את הטבעת והכיפה בזמן האקט זה כאילו אלוהים ואשתו לא רואים אותו עכשיו. זה עניין שנמצא ברקע, אבל חושף את הדמות. מי ששם לב שם לב, מי שלא - לא נורא".

   

  "שמחתי שזה נגמר"

  אסף אומר שהוא מאוד התקשה לצלם את הסצינות המיניות. "אחרי עשרה ימים שמחתי שהצילומים נגמרו. אשר הוא איש מגעיל. עוד יום אחד - והייתי נגמר. הסט היה חשוף וסליזי, וזה משפיע עליך. ביום האחרון כבר רציתי להקיא.

   

  "יש בהמשך הסדרה סצינה שבה לקוח מבקש לממש פנטזיית אונס. הוא משלם אקסטרה כסף ואונס את הבחורה שלא מודעת לכך שזו הפנטזיה של הלקוח. אני רק עומד בצד ושומר שהוא לא יפגע בה. ראיתי את אלונה איב שמשחקת את הילה וראיתי את הסצינה. זה גמר אותי. והכי נורא זה שיש עולם כזה, מאה מטרים מאיפה שאנחנו יושבים עכשיו".

   

  איך היתה העבודה עם צביקה הדר?

   

  "הוא הפתיע אותי מאוד. צביקה מאוד פתוח, הרשה לי להתערב בבימוי, הקשיב למחשבות שלי. כנראה לא סתם הוא כל כך מצליח. המחשבה הראשונה שעברה לי בראש זה 'מענין למה לא לקחו מישהו שהוא יותר שחקן'. אני שמח שטעיתי. הוא מסתכל עליך בגובה העיניים. אני אמנם לא מתחבר ל'כוכב נולד', אבל גיליתי שהוא מוכשר בטירוף.


  הדר וצוות "בלו נטלי". "הוא מסתכל בגובה העיניים" (צילום: יוסי צבקר)

   

  "בכלל, כל הקאסט. יש את אלונה איב שהזכרתי, והתמסרה לתפקיד. יש סצינה שאני אמור לקנות אותה ולבדוק אותה כמו שבודקים סוסים. זה היה נורא. אני אדם רגיש למרות שאני נראה קצת ערס. ביקשתי ממנה סליחה, דיברתי איתה על זה לפני הצילומים. הגבולות נורא דקים.

  בכלל, הסצינות היו מאוד קשות, עד שחשבתי לעצמי מי ישדר את זה בכלל, ובכל זאת, דבר לא ירד בעריכה".

   

  אם כבר דיברנו על "כוכב נולד", שיחקת גם ב"קירות" לצד נינט.

   

  זה היה תפקיד קטן. היתה לי סצינה מולה שאני מאיים עליה עם אקדח והיא מבריחה אותי בנבוט. היא עשתה תפקיד טוב מאוד למרות שהיא לא למדה משחק".

   

  איפה אנחנו עוד הולכים לראות אותך?

   

  "יש סרט חדש של מני יעיש שאני משתתף בו ועוד פרויקט בתיאטרון שאני עובד עליו עם סיגל אבין, אבל עדיין מוקדם לדבר עליו, וזהו בינתיים. שמת לב שהחזקתי מעמד כל הראיון בלי לזוז?".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אסף בתפקיד אשר ב"בלו נטלי". "הוא איש מגעיל"
  באדיבות YES
  לאתר ההטבות
  מומלצים