שתף קטע נבחר

להגדיל את מספר החותמים: קמפיין חדש של אדי

למרות ש-62% מהישראלים מביעים נכונות לתרום את איבריהם, רק 10% חתומים על כרטיס אדי. קמפיין חדש, תחת הסיסמה "לתת חיים, לקבל חיים", שם לו למטרה להביא לגידול משמעותי במספרים הללו. בנוסף אמור הקמפיין ליידע על תיקון חדש לחוק, הנותן קדימות בתור להשתלת איברים לחתומים על כרטיס אדי

לתת חיים, לקבל חיים: זוהי סיסמתו של קמפיין חדש העולה לאוויר היום (א') ביוזמת המרכז הלאומי להשתלות איברים במשרד הבריאות. הקמפיין יכלול דוכני החתמה ברחבי הארץ, פרסומות בטלוויזיה, ברדיו, בעיתונות ובאינטרנט, ופעילות ברשתות החברתיות המקוונות.

 

רק 56% מוכנים לחתום על כרטיס אדי 

סקר שערך משרד הבריאות בשנה שעברה הראה שאין לנו סיבה לחוש מעודדים בכל הנוגע לתרומות איברים בישראל. רק 62% מהישראלים מוכנים לתרום את איבריהם להשתלה לאחר מותם ורק 56% מהציבור מוכנים לחתום על כרטיס אדי לתרומת איברים. בפועל חתומים על הכרטיס רק כ-10% מהציבור. בניגוד לכל אלה העלה הסקר כי 83% מהציבור בישראל מאמינים שתרומת איברים מצילה חיי אדם.

 

הסרטון שמוביל את הקמפיין החדש שעולה היום

 

כדי לגשר על הפער עולה היום לאוויר הקמפיין החדש, שמטרתו לגייס את הציבור הישראלי לחתימה על כרטיס אדי. בנוסף אמור הקמפיין ליידע את הציבור על הכנסתו של סעיף חדש לחוק השתלות האיברים, הקובע קדימות ברשימת ההמתנה להשתלת איברים לאלו החתומים על כרטיס אדי.

 

חותמים עכשיו: 

 

פרויקט תורמים לחיים: 

  

במסגרת החוק החדש החתומים על הכרטיס לתרומת איברים והמצטרפים במהלך שנת 2011 יהיו זכאים לקדימות להשתלה כבר בתחילת שנת 2012. אלו שיצטרפו לאחר סוף שנת 2011 יהיו זכאים לקדימות בתור להשתלת איברים החל משלוש שנים לאחר מועד החתימה.

 

לקראת הקמפיין הושק אתר מיוחד בו תוצג לראשונה התוכנית החדשה לקדימות בתור להשתלה לבעלי כרטיס אדי, מידע על עמדת ההלכה, שאלות ותשובות וסיפורים אישיים בעברית רוסית ערבית ואנגלית.

 

בקמפיין תופיע יעל אלוני, בת ה-11, חולת לב שחייה ניצלו בזכות תרומת איברים. יעל סבלה ממחלת לב חמורה ואושפזה ביחידה לטיפול נמרץ. היא נעדרה שבועות ארוכים מבית הספר ובחודש אפריל 2008 הגיעה הבשורה: נמצא לה לב להשתלה, בזכות תרומת משפחתו של עמרי גילור, שתרמה את איבריו לאחר מותו הטרגי. היום יעל בריאה, לומדת, רוקדת ומלאת חיים.

 

נכון להיום ממתינים למעלה מ-1,200 ישראלים להשתלת איברים, מתוכם 25 ילדים. בין הישראלים החולים ממתינים במצב קשה 150 ישראלים להשתלת לב, 670 ישראלים להשתלת כליות, 150 להשתלת כבד ו-50 ישראלים להשתלת ריאות דחופות. בנוסף ממתינים כ-300 ישראלים להשתלת קרניות.


 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יעל אלוני בת ה-11, המובילה את הקמפיין. חייה ניצלו בזכות תרומת לב
הפקה: פרדיסו
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים