שתף קטע נבחר

מחאת המתנחלים: שביתה וסרטון נתניהו הקטשופ

ראשי יש"ע ישביתו ביום ראשון את הפעילות בהתנחלויות, ויערכו הפגנה נגד חידוש הקפאת הבנייה מול ישיבת הממשלה בירושלים. קליפ שהופץ ברשת מציג את ראש הממשלה כלחיץ: מה קורה כשאבו מאזן ואובמה נפגשים לאכול?

ההחלטה לחדש את הקפאת הבנייה בהתנחלויות עדיין לא התקבלה רשמית, ובניסיון של הרגע האחרון לשנות את רוע הגזירה, הכריזו הערב (יום ג') המתנחלים על שביתת אזהרה ביהודה ושומרון למשך יום אחד שתיערך ביום ראשון הקרוב. בינתיים, השיקה מועצת יש"ע, בשיתוף תנועת "ישראל שלי", קמפיין חדש ואישי נגד ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בסרטון אנימציה.

 

בסרטון, הנושא את הכותרת: "נתניהו לחיץ", נראים ברק אובמה ואבו-מאזן מכינים יחד המבורגר בבית הלבן. אובמה "סוחט" קטשופ מבקבוק המדומה לראש-הממשלה, ואומר לנשיא הפלסטיני: "ככה אני אוהב את נתניהו". בהמשך, שואל אבו-מאזן את הנשיא האמריקני - המכונה לאורך כל הסרטון בשמו השני - חוסיין, האם אין בכוונתו להוסיף מלח. הוא משיב שם: "אני אוכל את נתניהו בלי מלח".

 

שביתת המחאה תיערך במועצות האזוריות שומרון ומטה בנימין וכן במועצות המקומיות קדומים, קרני שומרון, אפרת, קריית ארבע-חברון ובית אל. במסגרת צעדי המחאה, יושבתו כליל מוסדות החינוך באותם יישובים וכך גם השירותים לתושב.

 

את המהלך יזמו ועדי המתיישבים בשומרון ובנימין ותנועת הימין "קוממיות" - שם הבטיחו כי מדובר רק בסנונית הראשונה לקראת החרפת מהלכיהם. "המטרה שלנו היא להתריע מפני המשמעויות הקשות והסכנות הנובעות מהארכת ההקפאה", הסבירו המארגנים.

"השביתה הזו היא יריית הפתיחה למאבק חסר פשרות של המתנחלים נגד ראש הממשלה, אם הוא חלילה יצעד בשביל הגירוש והעקירה".

 

בין צעדי המחאה, יגיעו לירושלים מאות מתנחלים ותלמידי מוסדות החינוך שיושבתו ויערכו הפגנה מול משרד ראש-הממשלה בירושלים, בעת שבמקום ייתכנסו השרים לישיבתם השבועית.

 

פעיל הימין ויו"ר תנועת "ארץ ישראל שלנו", ברוך מרזל, קרא למועצת יש"ע לנהל מאבק ציבורי עיקש ובלתי מתפשר נגד הקפאה נוספת של הבנייה בהתנחלויות.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתניהו. לחיץ או לא?
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים