שתף קטע נבחר

חקירת בר-לב: צמרת המשטרה למצעד עדויות

עוד לפני שובו לארץ של הניצב החשוד בתקיפה מינית, יחל מחר מצעד העדים במח"ש. גם המפכ"ל עשוי לקבל זימון, וייבדק אם ניצבים ידעו על פרטים בפרשה ולא דיווחו. דברי המתלוננת יושוו לעדותה בנציבות שירות המדינה. אהרונוביץ': אם מלחמות הניצבים יימשכו, אולי אקדים בחירת המפכ"ל

פרשת בר-לב עוברת לשלב הבא: מחר (יום א') צפוי להתחיל מצעד העדים במחלקה לחקירות שוטרים, לגבי החשד לתקיפה מינית נגד ניצב אורי בר-לב, אחד המועמדים המובילים להיות מפכ"ל המשטרה הבא. שלשום החליט היועץ המשפטי לממשלה שהליך המינוי יוקפא עד למיצוי החקירה, אולם השר אהרונוביץ' מנסה להראות שהוא שולט בניצביו ביד רמה, ומאיים להקדים את הבחירה.

 

בין העדים שיגיעו החל ממחר למח"ש יהיו בכירים במשטרה. גם המפכ"ל, רב-ניצב דודי כהן, יידרש כנראה להעיד בימים הקרובים. כן יעידו גורמי בכירים במשרד לביטחון פנים,

 וחבריה של המתלוננת א', שיודעו ממנה על התקיפה כביכול בזמן אמת, בכנס באילת לפני כשנתיים. בנוסף מתכוונים במח"ש לשלוח את א' לפוליגרף כדי לבחון לעומק את עדותה.

 

ניצב בר-לב טרם קיבל זימון, אולם צפוי לנחות בארץ בתחילת השבוע ולאחר מכן ייקרא כנראה לחקירה. בנוסף לכך, בלשכת היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, יערכו בימים הקרובים ישיבות עדכון בנוגע לפרשה.

 

במח"ש ובלשכת היועץ צפויים להשוות את העדויות שנתנה א' במח"ש ובנציבות שירות המדינה נגד חגי פלג, מנכ"ל המשרד לביטחון פנים המתפטר - שנגדו הוחלט לא לפתוח בחקירה פלילית. בעקבות הרגישות הרבה בשל הליך מינוי המפכ"ל, היועץ צפוי לשמוע בעצמו עדכונים מראש מח"ש באשר להתפתחות החקירה.

 

גורמים במח"ש אמרו היום ל-ynet ש"החקירה רק החלה וצפויים עדים נוספים להגיע, בהם בכירים במשטרה. אמנם השר לביטחון פנים הצהיר שהוא עדיין רוצה לעמוד בזמנים שהציב לעצמו בנוגע למינוי המפכ"ל ואנו רוצים לערוך חקירה מהירה,

 אולם הדבר תלוי בהסתעפות החקירה ובדברים שנשמע מפי העדים עצמם, גם אם ידעו על דברים כאלה ואחרים ולא דיווחו".

 

השר יצחק אהרונוביץ' פרסם הערב הודעה ובה גינה את "נהר הכזבים הגועש", הבטיח לא לשמש "כלי שחמט בלוח הרכילויות והשמועות" ודרש מכל הנוגעים בדבר לנהוג באיפוק ובהגינות מקצועית. לפי ההודעה, בשיחה שקיים השר עם היועץ המשפטי לאחר שתיאמו את הקפאת ההליך לבחירת מפכ"ל לעת עתה, נאמר על-ידי השר שהוא שומר את הזכות להקדים את הבחירה "אם קרבות הניצבים ימשיכו להכתים את שמה הטוב של משטרת ישראל".

 

בהכנת הידיעה השתתף אלי סניור
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אורי בר-לב. מחכים לשובו
צילום: ירון ברנר
המפכ"ל כהן. יעיד בלשכתו?
צילום: עופר עמרם
השר אהרונוביץ'. מכתימים את שם המשטרה
צילום: עופר עמרם
מומלצים