שתף קטע נבחר

נתניהו ולבני יכריעו: מופז יו"ר זמני בחוץ וביטחון?

ראש הממשלה ישוחח עם יו"ר האופוזיציה, השניים עשויים להחליט על רוטציה בראשות הוועדות. בקדימה מבהירים: אנחנו עדיין מעדיפים את ראשות ועדת הכלכלה

מסתמן: היום תוכרע זהות ראשי הוועדות בכנסת. ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ויו"ר האופוזיציה, ציפי לבני, ייפגשו היום (א') אחר הצהריים במטרה לדון במינוי יושבי ראש לוועדת חוץ וביטחון ולוועדת הכלכלה בכנסת. בין האפשרויות שעל הפרק: מינוי חבר הכנסת שאול מופז כיו"ר זמני של ועדת חוץ וביטחון, במקומו של צחי הנגבי, עד להעברת התקציב.

 

יושב ראש הכנסת, ראובן ריבלין, דוחף לקבלת החלטה בעניין המינויים עוד הערב, לקראת כינוס ועדת הכנסת מחר אחר הצהריים. בכנסת נרשמת התמרמרות רבה על העובדה שאין יושב ראש בפועל לוועדת חוץ וביטחון, המונע למעשה פיקוח פרלמנטרי על מערכת החוץ וביטחון של ישראל.

 

בשבוע שעבר, למשל, מנעה העדרותו של יו"ר מהוועדה להעביר תקציב בהול בגובה 1.2 מיליארד שקלים למערכת הביטחון. על אף רצונם של כל הצדדים, ובעיקר יו"ר הכנסת ריבלין, טרם הגיעו נתניהו ולבני להסכמה. בקדימה מבהירים כי הם עדיין מעדיפים להעמיד נציג מטעמם בראשות ועדת הכלכלה מאשר חוץ וביטחון.

 

בשלב הזה, לא מן הנמנע שנתניהו ולבני יקבלו את הצעתו של ריבלין, וימנו את ח"כ שאול מופז כיו"ר זמני של  ועדת חוץ וביטחון, עד ינואר 2011. זאת, כדי לאפשר לקואליציה של נתניהו לקדם עניינים הנוגעים לאישור תקציב המדינה ל-2012-2011. לאחר מכן, על-פי הצעה זו, תועבר ראשות הוועדה לידי הליכוד וקדימה תקבל את ועדת הכלכלה.

 

בסביבת יושב ראש הכנסת הבהירו היום כי הוא זה שדחף לפגישה בין נתניהו ללבני, כדי לסגור את הסוגיה שבמחלוקת. לדברי אותם גורמים, בכוונת המנהיגים למנוע מצב שבו ייאלץ ריבלין לבקש כינוס של ועדת הכנסת גם ללא הסכמה, כדי לקבוע ממלא מקום זמני לתפקיד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתניהו ולבני. סוף סוף החלטה
צילום: יוסי זליגר
ראובן ריבלין. דחף להכרעה
צילום: אוהד צויגנברג
שאול מופז. יתמנה ליו"ר זמני?
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים