שתף קטע נבחר

נילי פריאל ו-וירג'יניה נחקרו ברשות ההגירה

רעיית שר הביטחון התייצבה במשרדי רשות ההגירה וכך גם העובדת הזרה שהעסיקה לכאורה בביתה

רעייתו של שר הביטחון, נילי פריאל, התייצבה היום (ב') ביחידה לאכיפה נגד מעסיקים וכך גם העובדת הזרה שהעסיקה לכאורה שלא כחוק. העובדת, וירג'יניה, אותרה על-ידי פקחי יחידת עוז בסוף החודש שעבר לאחר מאמצים רבים - באיחור ניכר אחרי כלי התקשורת.

 

ברשות ההגירה ציינו היום כי חקירת המקרה נמשכת, וסירבו להוסיף פרטים באשר להתקדמותה. השאלה המרכזית בפרשה כרגע היא האם יוגש כתב אישום נגד פריאל, בגין העסקה לא חוקית של עובד זר. פריאל פנה בעבר ליועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, וביקשה להסתפק בתשלום קנס על העבירה, על מנת להביא לסיום מהיר של הפרשה. עם זאת, היועץ הבהיר כי אם החשדות נכונים, מצדיקות נסיבות המקרה את העמדתה לדין.

 

גם תלונותיה של פריאל ובעלה אהוד ברק כי הפרקליטות נוקטת בהם ביד קשה בשל תפקידו הרם של ברק, נדחו על הסף על-ידי היועמ"ש ולשכתו. במכתב ששלח עוזרו הבכיר של היועץ המשפטי לממשלה, עו"ד רז נזרי, לפריאל ולפרקליטיה, הדגיש כי ההחלטה באם להגיש כתב אישום נגדה נעשה ללא התחשבות בזהות המעסיקים, וכי הרף הראייתי הנדרש לשם העמדה לדין, "זהה הן לשועי הארץ והן לפשוטי העם", קבע נזרי.

 

ברשויות מקווים כעת כי תוצאות העימות שנערך היום בין פריאל לוירג'יניה, יאפשרו להכריע סופית האם יש מקום לפתיחה בהליכים משפטיים חמורים נגדה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יריב כץ
נילי פריאל. תעמוד למשפט?
צילום: יריב כץ
וירג'יניה. נמצאה סוף סוף
צילום: ערוץ 10
מומלצים