שתף קטע נבחר

אחוות נשים - בין פיילין לחוטובלי

פיילין מכה את אובמה, כי הוא תמים מידי להכיר איך צדים דובים באלסקה. לנתניהו אין היום צרה צרורה יותר מחוטובלי, כי את האחרים הוא יכול לקפל כמו בננות

שתי קאובויות מתחרות היום על פרס הכסילות והחכמה: שרה פיילין וציפי חוטובלי. משני צידי האוקיינוס הן שתי נשים פראיות, נאות, נאורות כמו סוליות נעליים ישנות, חסרות הבנה אבל יודעות לכבוש. נשים צעירות ומוגבלות, אן אוקלי בריבוע. אחת ממדבריות הקרח מול רוסיה בצפון, שאותה היא רואה מחלונה. השנייה מארץ עוץ, שלא כמו אחת הפריחות ב"יפה והחנון" היא יודעת שעראפת היה ראש חטף-פתח.

 

השתיים ניחנו באפשרות הפלאית לא להבין דברים מסובכים, לפשט אפילו שרוך של נעל, אבל הן יודעות להיות צודקות. הן מלאות חן איום. הן נראות כמוצר החדש של יחסי ציבור, של שנים של עיתונות חושפנית שבה נשים כאלו ניצחו, כי היו כמו בר רפאלי לנוער.

 

אין ספק שיש בהן כוח כובש. שנים לא שמעתי אנשים מדברים בביטחון מחייך כזה על דברים שאין להם צל של מושג מה הם. חוטובלי הגיעה מתחתית הגבעות ומאמינה שאת אמריקה ניתן לנצח בכוח, כי אובמה הוא איזה כושי מוסלמי שניתן לנצח אותו. ממש כמו שאבותיה ניצחו את המצרים והסורים במלחמת ששת הימים.

 

כל מה שהשתיים רוצות זה שנהיה חזקים. החיוך שלהן זהה מהבחינה הגיאומטרית, גם מהצד האסתטי וגם מצד סוד הרוע כובש הלב. הגיבור בן-ארי, איש כהנא, נראה כאיש הרע בסרטי המערב הפרוע. לוּ חי באמריקה היה יכול להיות שחקן משנה מצוין לסרטים שראינו בילדותנו בבית העם. איש רע מול האיש הטוב. "בוק ג'ונס" יהודי עם כיפה נגד גרי קופר.

 

חוטובלי באה ממקום אחר. היא באה מירוקת החלודה היהודית הארץ ישראלית, שמרדה ביהדות בשם עבודת אלילים אדמה ודם. חוטובלי אינה רועת רוח כמו המתנחלים שקדמו לה, שתמיד נראו סובלים וקנאים כאחרוני גיבורי מצדה. חוטובלי היא צמר גפן אלילי, פיילין היא חתיכה, נערת הזוהר של האפל שבכל אדם.

 

חכמות וכובשות

יש בשתיים משהו הנובע מעולם וירטואלי. הן אינן צריכות להיות חכמות. הן אינן צריכות להיות מלהיבות. הן אינן צריכות להיות נחמדות או אנושיות. הן כובשות בחוצפה איומה של כוח אלים, שמלווה בחיוך מודבק בידע של מי שעושה את פניהן הצבועות והשיער הצבוע של מנחות הטלוויזיה.

 

יש משהו נשגב בטוהר הרע שיש בשתיים האלו. הן לא נראות כמו הרב עובדיה יוסף נושא גמרא, מרבני הגזענות היהודית ישראלית, אותה יהדות חדשה הבונה בתים ליהודים בלבד, המקדשת כבישי אפרטאייד בשם השם אלוקי החוטאים נגדו באמת.

 

פיילין וחוטובלי מנצחות בשקט ובצחוק. הן שתי נשים אגרסיביות, שיכולות להפיל נשיאים וראשי ממשלה. לנתניהו אין היום צרה צרורה יותר מחוטובלי, כי את האחרים הוא יכול לקפל כמו בננות, ולא אכפת לו לבקש נדבה כדי שאמריקה תציל את

 ישראל מאסון. פיילין מכה את אובמה, כי הוא תמים מידי להכיר איך צדים דובים באלסקה. הוא מאינדונזיה בא. הוא לא ג'ין אוטרי על סוסו הלבן, הוא ירש גיהינום ופיילין מצליחה לנצח אותו בטיפשותה הכובשת מיליונים באמריקה. היא מצליחה לשכנע שעד שבא הכושי הזה הכול היה נהדר. ומאז שאובמה בא הכול נחרב.

 

חוטובלי ופיילין הן מן מיקי מאוס למבוגרים, גיבורות וירטואליות, מפחידות של עידן המילים שאין להן עוד ערך. חוטובלי חושבת שוויתרנו על עבר הירדן בניגוד למצע בית"ר, ופיילין רוצה שוב את הנשיא תיאודור רוזוולט רוכב על סוסו ומכה בחרבות את אויבי הגזע הלבן.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פיילין. נערת הזוהר של האופל
צילום: AP
חוטובלי. אשה אגרסיבית
צילום: ירון ברנר
מומלצים