שתף קטע נבחר

נס באוקיינוס השקט: 3 נערים נמצאו אחרי 50 יום

הם שתו מי גשמים ואכלו דגים ואפילו שחף בזמן שקרוביהם סברו שהם מתים. אבל אחרי 50 יום באוקיינוס, נמצאו שלושת הנערים שנסחפו למרחק עצום בזמן שניסו לשוט בין שני איים

שלושה נערים שנעלמו לפני 50 יום בדרום האוקיינוס השקט בזמן שניסו לעבור בין שני איים במושבת האיים טוקלאו שבריבונות ניו-זילנד, נמצאו בחיים על-ידי ספינת דיג.

 

ברשויות כבר האמינו שהם מתים אחרי חיפושים אוויריים נרחבים, וגם בני משפחותיהם כבר ערכו להם טקסי זיכרון, אך הנערים הצליחו לשרוד לאחר ששתו מי גשמים, תפסו דגים ואף אכלו שחף שנחת על הסירה הקטנה שלהם.

 

סירתם של הנערים, שניים בני 15 ואחד בן 14, נסחפה למרחק של 1,300 קילומטרים לאזור שומם של האוקיינוס השקט, צפונית-מזרחית לפיג'י. ביום רביעי הבחין בהם צוות של ספינת דיג. "כל מה שהם יכלו להגיד זה 'תודה רבה שעצרתם'", סיפר אחד המחלצים, טאי פרדריסקן.

 

מדובר במזל גדול עבור הנערים, שכן רב החובל של ספינת הדיג שט הפעם בנתיב שבו הוא לא משתמש

בדרך כלל, כדי לקצר את הדרך לניו-זילנד.

 

לדברי פרדריקסן, שלושת הנערים - סמואל פלסה, פילו פילו ואדוארד נסאו - כבר התחילו לשתות מי ים לאחר שבלילות האחרונים לא ירדו גשמים. לדבריו, הם היו מיובשים, סבלו מכוויות שמש ונראו רזים מאוד. הוא וחבריו נתנו להם כמויות קטנות של פירות ונוזלים. היום הם יילקחו לבית חולים בפיג'י.

 

טאנו פילו, אביו של אחד הנערים, אמר בראיון לתחנת הרדיו הלאומית של ניו-זילנד כי מדובר בנס וסיפר על חגיגות בכפר בו הוא מתגורר: "כולם בכו ושרו שירים וחיבקו אחד את השני".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ניסו לעבור לאי אחר - ונסחפו (אילוסטרציה)
צילום: עינב ברזני
מומלצים