שתף קטע נבחר

בכיר מצרי: המוסד אחראי למהומות במדינה

אחרי העימותים בקהיר בין נוצרים קופטים למוסלמים, האשים יו"ר הוועדה ליחסי החוץ בפרלמנט המצרי את ישראל כאחראית למהומות. "רוצים לזעזע את הביטחון והיציבות במצרים", אמר

מי אחראי למהומות השבוע במצרים, בהן נהרג אדם אחד ועשרות נפצעו? יו"ר הוועדה ליחסי החוץ בפרלמנט המצרי, ד"ר מוסטפא אל-פקי, האשים אמש (יום ה') את המוסד הישראלי באחריות למהומות בתקופה האחרונה בין נוצרים קופטים לבין מוסלמים במצרים.

 

לאחרונה אירעו תקריות רבות בין קופטים למוסלמים, בהם היו מעורבים גם כוחות הביטחון של מצרים. ביום רביעי נהרג אדם אחד ו-53 נפצעו, בעימותים בין הקופטים לכוחות הביטחון בגיזה שבקהיר, לאחר שהמושל המקומי ביטל את ההיתר לבנות מבנה בסמוך לכנסייה שישרת את צרכיה.

 

בכינוס אתמול באוניברסיטת עין שמס, אמר אל-פקי: "ברור מאוד שאצבעות מערביות בוחשות ביכולות המולדת שלנו ומנצלות את תקופת הבחירות לביצוע תכנוניהם, כדי לזעזע את הביטחון והיציבות במצרים. כמעט ודאי הוא שהמוסד מעורב באירועים הללו.

 המדינה עומדת בפני אירועים מסוכנים, שלא ייתכן שהם קורים אלא באמצעות מעורבות חיצונית וישראלית בראש ובראשונה".

 

הנוצרים הקופטים מהווים כעשרה אחוזים מאוכלוסייתה של מצרים המונה 79 מיליון איש. לטענתם, המשטר המצרי מפלה אותם ומתנכל להם בשל דתם. הם מוחים על כך שלא ניתנת להם אפשרות לבנות בחופשיות את מבני הציבור שלהם, כפי שניתן למוסלמים.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מהומות השבוע בקהיר
צילום: AP
מומלצים