שתף קטע נבחר

"הורים מודאגים" בקריית גת: אדיפוס זה פורנו

מנהלי בתי ספר בעיר הדרומית קיבלו מכתבים אנונימיים בהם נטען כי חומר הלימוד בספרות כולל "סיפורים פרוצים ואסורים", וקראו להשמידו. המנהלים העדיפו לזרוק דווקא את המכתב לפח: "אין ספק שמדובר בפלג קיצוני במיוחד המצוי בעיר"

מי עומד מאחורי המכתבים האנונימיים שנשלחים למנהלי בתי הספר בקריית גת? השבוע נשלחו למנהלי מוסדות החינוך בעיר מכתבים החתומים על-ידי "קבוצה של הורים מודאגים" תחת הכותרת "לימוד חומר אסור בשיעורי ספרות". במכתבים נטען כי חומר הלימוד כולל "סיפורים ושירים בוטים, פרוצים, לא חינוכיים ואסורים". בעיריית קריית גת העדיפו לא להגיש תלונה במשטרה.

  

מחברי המכתב ציינו בין היתר את הקלאסיקות של המחזאי סופוקלס - "אנטיגונה" ו"אדיפוס", שרצח את אביו ונשא את אמו לאשה. "זו פורנוגרפיה וכפירה מזעזעת", טענו כותבי המכתב. לדבריהם, היצירות האלו עוררו "התנגדות עזה בקרב רבנים גדולים בשל גילוי העריות והרצח המתוארים בהן".

עוד הם קראו להחרים את ספריו של חתן פרס ישראל לספרות, הסופר אהרון אפלפלד.

 

מנהלי בתי הספר בקריית גת נקראו גם לנקוט שורת צעדים. "בתור התחלה על רכזת המקצוע להשמיד את הספרים האסורים בשירים וסיפורים ראויים", איימו כותבי המכתב האנונימיים, והוסיפו כי "על-ידי כך ימנעו רעות רבות מעל ראש בית הספר. זכרו כי נאמנות לתורה ולשליחויות החינוכית של ילדינו חשובים הרבה יותר מהסיפורים המזעזעים".

 

רוב מנהלי בתי הספר התייחסו בספקנות למכתב, וזרקו אותו לפח. לדבריהם, "מכתב אנונימי אינו ראוי להתייחסות". אחת המנהלות העבירה עותק מהמכתב לאגף החינוך בעירייה, בשל האיומים לנקום ולשרוף ספרי לימוד.

  

"פלג קיצוני בעיר כתב את המכתב"

"האיומים והגישה מזכירים ימים חשוכים שמקומם אינו במערכת הלימוד בישראל", אמרה מנהלת התיכון על-שם רבין, רונית כהן."אין ספק שמדובר בכותב או כותבים פנאטיים או פלג קיצוני במיוחד המצוי בעיר".

 

מנהלת תיכון רוגוזין, ציפי בן-טולילה, ציינה כי קיבלה בעבר מכתב דומה התקבל כאשר בית הספר היה שותף לפרויקט "שותפות 2000" של יהדות שיקגו, ובו נטען כי פעילות משותפת לבנים ובנות היא "תועבה שמקומה אינה במערכת החינוך".

"אני קוראת לכל האנונימיים להתייצב קבל עם ועדה ולומר את דעתם, ולא להתחבא מאחורי מכתבים אנונימיים", אמרה. 

 

ממשרד החינוך נמסר כי בתי הספר בעיר מלמדים על-פי תוכנית הלימודים המאושרת של משרד החינוך. את תוכנית הלימודים קובעת ועדה מקצועית, בה חברים מומחים מהאקדמיה ומורים ותיקים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פורנוגרפיה וכפירה. אדיפוס
להחרים? הסופר אהרון אפלפלד
צילום: לע"מ
מומלצים