שתף קטע נבחר

האחים המוסלמים מאיימים: ננתק קשר עם ישראל

תנועת האופוזיציה המצרית מאיימת כי "תחולל סערה" אם תנצח מחר בבחירות לבית התחתון בפרלמנט: "איננו מרוצים מהמצב של הנישואין הבלתי חוקיים בין קהיר לתל אביב"

תנועת "האחים המוסלמים" במצרים מאיימת לשים סוף לקשר עם ישראל אם תנצח בבחירות לבית התחתון בפרלמנט המצרי שיתקיימו מחר. "איננו מרוצים באופן מוחלט מהמצב של הנישואין הבלתי חוקיים בין קהיר לתל אביב", אמר מנהיג תנועת האופוזיציה שממנה צמח חמאס, מוחמד בדיע.

 

העיתון "אל-קודס אל-ערבי", היוצא לאור בלונדון, דיווח היום (שבת) כי בדיע איים שתנועתו "תחולל סערה בעקרונות רבים שהביאו את מצרים לשפל המדרגה לאורך שנים, בהן כיהנה מפלגת השלטון".

 

"איננו מרוצים באופן מוחלט מהמצב של הנישואין הבלתי חוקיים בין קהיר לתל אביב", הבהיר, "ראשי המשטר יודעים היטב שאם נגיע לשלטון אנו נשנה היבטים רבים במדיניות ובראשם את הקשרים עם ישראל, אשר תרמו רסות לפגעים שהיכו בנו".

 

בדיע התייחס גם למצוקתם של הפלסטינים ואמר: "לא ניתן להותיר את הפלסטינים למות ברעב ולסגור עליהם את הדלת, ובמקביל לפתוח את הדלת לרווחה בפני ישראלים הנכנסים לסיני כל אימת שהם חפצים".

 

סיכויים קלושים בבחירות 

אתמול התייחס לנושא גם יושב ראש הפרלמנט המצרי, פתחי סרור. הוא אמר כי הלחצים שמפעילה

ארה"ב לקידום רפורמות בבחירות במצרים עלולות להביא למשטר דתי בארצו. "כל לחץ אמריקני עלול להביא לשינוי בשלטון שמפריד בין דת ומדינה ולהופכו ל'משטר דתי'", אמר סרור לסוכנות הידיעות הצרפתית, וציין כי ישנה אפשרות כי האחים המוסלמים ינצחו בבחירות.

 

בדיע התייחס לדברים אלו ואמר כי הטענות שארצות הברית מקדמת בברכה את עליית "האחים המוסלמים" משוללות כל יסוד: "ישנה שלישיה שאינה מעוניינת באחים המוסלמים, אלא שואפת לסלק את התנועה. השלישיה הזאת היא ארה"ב, ישראל והמשטר המצרי שמוביל מלחמה בלתי מכובדת נגד המצרים".

 

יש לציין כי ההערכות הן של"אחים המוסלמים" אין סיכוי ממשי לזכות ברוב בפרלמנט. אפילו שמירה על כוחה הנוכחי - כחמישית מהמושבים בפרלמנט - תיחשב כהצלחה עבור התנועה.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מוחמד בדיע. "לא ניתן לפלסטינים למות ברעב"
צילום: AP
מומלצים