שתף קטע נבחר
הכי באזזזז
  זירת הקניות
  המדינה תשיב כספי אגרות פרסום פטנטים
  לאחר שנחשף כי משרד המשפטים גבה את האגרות היקרות עבור פרסום הבקשות ברשומות למרות שלא פרסמן כנדרש, הודיע מנכ"ל המשרד כי 2.5 מיליון שקל שנאספו יוחזרו
  משרד המשפטים יחזיר את כל הכספים שגבה שלא כחוק בארבע השנים האחרונות ממי שביקשו לרשום פטנטים על המצאותיהם בישראל - כך הודיע היום (ג') מנכ"ל המשרד דר' חגי רוטקופף בוועדת החוקה של הכנסת.

   

  ההודעה באה בעקבות דרישתו של יו"ר הוועדה ח"כ דוד רותם (ישראל ביתנו). מדובר ב-2.5 מיליון שקל שנאספו מאגרות לפרסום בקשות - אך לא פורסמו ברשומות כנדרש.

   

  הפרשה נחשפה לראשונה ב-ynet: לקראת הדיון שנערך בוועדה הודה רשם הפטנטים ד"ר מאיר נועם כי הוא ומשרדו גבו את האגרות, אך לא פרסמו את הבקשות ברשומות כנדרש, אלא באינטרנט.

   

  נועם נימק את המהלך באומרו כי "בשום מקום בחוק לא כתוב שהפרסום חייב להיעשות בדפוס. מבחינתנו הפרסום יכול להיות גם באמצעות דיסק של מחשב, וכך עשינו".

   

  הדבר התגלה בבקשת המשרד לטיפול חוק הפטנטים וההודעה על השבת הכסף נמסרה היום כשהמשרד ביקש את אישור הוועדה לבטל את חובת הפרסום ברשומות כך שמעתה כל בקשות הפטנטים יפורסמו באינטרנט. הוועדה אישרה את הבקשה ואגרת הפרסום תבוטל.

   

  בישיבה הקודמת תקף חבר הכנסת רותם את דברי נועם "אתה פשוט מצפצף על החוק, על דעת עצמך החלטת להפסיק את הפרסום ברשומות ללא כל יעוץ משפטי וללא פיקוח לא רק שהאדם שילם עבור פרסום שאתה החלטת לבטל ובנוסף לכך אפשר למצוא את הרישום הנוגע לפטנט כי החלטת שהדבר יפורסם רק באינטרנט".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "המדינה תשיב כספי אגרות פרסום פטנטים"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים