שתף קטע נבחר

חשד: פקיד משרד החינוך סייע לעמותות החרדיות

עוד עצור בפרשת ההונאה במוסדות החינוך החרדי. לפי החשד, הפקיד העביר לעמותות שמות של תלמידים שאמורים לקבל קצבה בתמורה לשוחד. המשטרה: החשודים המרכזיים בידינו

פרשת ההונאה בעמותות החרדיות מתרחבת. חוקרי מפלג ההונאה של משטרת ירושלים עצרו אתמול (יום ג') פקיד במשרד החינוך החשוד בסיוע להונאה תמורת שוחד. המשטרה חושדת כי הפקיד, כבן 47, ניצל את גישתו למערכת המחשב של המשרד, וסייע בהרכבת רשימות תלמידים פיקטביות, ששימשו את מוסדות החינוך לקבלת קצבאות במרמה מהמדינה.

 

במשטרה מספרים כי החשוד משתף פעולה עם החוקרים, מודה בחלק מהחשדות המיוחסים לו, אך אינו מודה בקבלת השוחד. בית משפט השלום בירושלים האריך הבוקר את מעצרו של החשוד ביממה.

 

"החשוד עובד במשרד החינוך באגף שדרכו מוגשות בקשות התקצוב", סיפר ראש מפלג ההונאה במשטרת ירושלים, רב-פקד איציק וישניה. "במסגרת עבודתו נוצרו קשרים אישיים בינו לבין אחד החשודים המרכזיים ועל פי החשד שלנו, הוא אף קיבל שוחד כאשר ניצל את הנגישות שלו לחומר של משרד החינוך והעביר

שמות של תלמידים שאמורים לקבל קצבה. דבר זה אפשר לחשודים המרכזיים ליצור לעצמם רשימות פיקטיביות עם אחוז ביטחון גבוהה מבלי שאלו יעלו כחריגים.

 

"בשלב זה קבוצת החשודים די ברורה בהיררכיה ובמנגנון ואנו יודעים לומר שהחשודים האלו הם המרכזיים", הוסיף רפ"ק וישניה. "זו הקבוצה שעמדה בלב הרעיון של העברת רשימות שקריות והקמת עמותות פיקטיביות". לצד זאת, הבהיר כי "החקירה עדיין לא הסתיימה ובהחלט יכולים לצוץ פרטים שיחייבו אותנו להביא אנשים למעצר".

 

עורך הדין יאיר נהוראי, המייצג את הפקיד, ציין לאחר הדיון בבית המשפט היום כי "המשטרה ביקשה הארכת מעצר בת 48 שעות. לאחר הדיון בבית המשפט המשטרה הסכימה כי מרשי ישוחרר מחר בשעה 14:00. נדמה שבשלב זה הטענה לשיבוש הליכי חקירה איננה עולה בקנה אחד עם המציאות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תעודות זהות מזויפות. הפקיד מסר שמות שלא יזוהו כחריגים
צילום: נועם מושקוביץ
מומלצים