שתף קטע נבחר

השריפה בכרמל כפלטפורמה לקידום אתרים

מקדמת אתרים ראתה באסון השריפה בכרמל בתור הזדמנות לקידום לקוחותיה - והעלתה פוסט רגיש ונוגע, שמלא בקישורים לאתריהם. הבלוג שלה נמחק בגין הפרת תנאי שימוש. מה יש ללקוחות המקדמת להגיד?

בלוגרית פרסמה הערב בישראבלוג פוסט מזועזע על השריפה בכרמל. אולם לא מדובר בקינה אותנטית על האסון, שבו נהרגו עשרות אנשים, אלא בחלאת קידום אתרים (SEO) שהשתמשה בפוסט כדי לקשר מילות מפתח לאתרים שהיא מקדמת.

 

"למתים אין ירושה, רק תחושת זיכרון קרה ודרישת שלום לאלו שנותרו בעזבון גדול", כתבה הבלוגרית וקישרה את המילים "ירושה" ו"עזבון" לאתר yerusha.org.il; "התמונה הזאת תונצח לעד בקטלוג משאירי החותם שבלבי", נכתב עם קישור מ"קטלוג" ל-eldadshaw.co.il; "סוג של תאונת דרכים, שנשמע כמו מגה פיגוע מטורף", כש"תאונת דרכים" מוביל ל-doch.co.il. מנהלת ישראבלוג, אילנה תמיר, סגרה את הבלוג עקב הפרת תנאי השימוש.

 

שלושת האתרים הוקמו על ידי אינטרדייט, חברה לבנייה ולקידום אתרים. תמיר סיפרה לי ש”הבלוג נפתח באמצעות כתובת אימייל של אינטרדייט, ובוצע אשרור של הכתובת”. משמעות הדבר היא שמפעיל הבלוג מחזיק בכתובת אימייל פעילה של אינטרדייט.

  

 

"אני ממש לא הייתי מודע לקידום הזה. אני לא מחפש להיות מקודם בדרך הזאת". מסר בתגובה עו”ד אוהד שוהם, בעלי אתר yerusha.org.il. הוא הבהיר שאינו יודע אם אינטרדייט אכן אחראית למעשה, ואמר: “מיד כשפנית אלי פניתי לחברת קידום האתרים והנושא מצוי בבדיקה”.

 

תגובת אינטרדייט

יובל כץ, סמנכ”ל תפעול ופיתוח באינטרדייט, לקח אחריות והתנצל: “תודה לך על הפניית העניין לתשומת ליבנו. הבלוג נכתב ע”י עובדת חדשה בחברה וכמובן שאיננו יכולים להסכים לסוג כתיבה שכזה. העובדת ננזפה בנושא. התנצלותינו בפני מי שנפגע. חברת אינטרדייט תפיק את הלקחים הנדרשים כך שמקרה מסוג זה לא יחזור על עצמו. שנית התנצלותינו הכנה ותודה”.

 

חדר 404 הוא הבלוג של עידו קינן

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יש כאלה שרואים באסון הזדמנות עסקית
צילום: חגי אהרון
מומלצים