שתף קטע נבחר

זוהו עוד שני הרוגים בשריפה: קצין תנועה וכבאי

41 בני אדם נספו באסון האש בכרמל. הבוקר זוהו עוד שני הרוגים: ראש משרד התנועה במשטרת חיפה, רב-פקד יצחק מלינה בן 46 והכבאי אורי סמנדייב בן 27 ממגדל העמק

הבוקר (שבת) זוהו עוד שני הרוגים מקרב 41 קורבנות השריפה בכרמל: ראש משרד התנועה במשטרת חיפה, רב-פקד יצחק מלינה בן 46, והכבאי אורי סמנדייב בן 27 ממגדל העמק.

 

לעדכונים האחרונים ב-ynet - צפו בעמוד המיוחד

 

רב-פקד מלינה נולד בחיפה והתגורר כל חייו על הכרמל. הוא נהרג בעת שישב בניידת המשטרה שנסעה סמוך לאוטובוס הצוערים ונפגעה מהאש. בעקבות האסון, העלה המפכ"ל, רב ניצב דודי כהן, את דרגתו של מלינה לסגן ניצב.

 

ynet

 

 

רק לפני שלושה חודשים נכנס מלינה לתפקידו האחרון כראש משרד התנועה במשטרת חיפה. קודם לכן שימש כמפקד אגף קהילת מתנדבים.

 

מלינה, בן 46, שהתגורר בכרמל בחיפה, הותיר אחריו אשה ושלושה ילדים. הוא אינו הראשון במשפחתו שהצטרף לשורות המשטרה. אביו הוא פנסיונר של המשטרה, ואחד מאחיו שוטר אף הוא.

 

בצבא שירת מלינה כקצין ולאחר סיום שירותו התגייס למשטרה. אייל, חברו הקרוב, כבר יותר מ-40 שנה, סיפר על איש מיוחד. "איציק היה בחור עם מוטיבציה גבוהה ויכולות מאוד גבוהות אהב להיות מעורב בכל דבר, היה חבר אמיתי, נלחמנו יחד לפני 18 שנה".

 

הכבאי אורי סמנדייב ממגדל העמק הותיר אחריו אשה. הלילה זוהתה גופתו של אלעד ריבן, נער בן 16 מחיפה, שהתנדב ככבאי ונאבק יחד עם שאר צוותי הכיבוי בלהבות בכרמל. מאז יום חמישי נחשב ריבן, תלמיד בית הספר הריאלי בחיפה, לנעדר, אך הלילה נמוגה התקווה למצוא אותו בחיים.

 

ריבן התנדב ל"צופי אש", קבוצה של תלמידים מתנדבים שהוכשרה כדי לסייע למכבי האש. כששמע על הדליקה בכרמל, התקשר לאמו וביקש ממנה שתביא לו את מדי המתנדב. הוא לבש אותם, והגיע למקום האירוע. ריבן הצטרף לכבאים שהגיעו מעפולה, ויצא עמם להילחם בלהבות. במהלך הדליקה, הוא נספה בעצמו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רב-פקד יצחק מלינה ז"ל
צילום: שי וקנין
אורי סמנדייב ז"ל שנהרג בעת פעולות הכיבוי
מומלצים