שתף קטע נבחר

שלוש שנות מאסר לשוטר שעקץ קבלנים פרטיים

קצין הניהול לשעבר במשטרת כפר-סבא שעבר לצדו השני של החוק נשלח אל מאחורי סורג ובריח. הוא הורשע שבאמצעות דיווח כוזב, שלשל לכיסו במרמה כ-200 אלף שקלים

ששון חג'ג', מי ששימש בעבר קצין הניהול של תחנת המשטרה בכפר-סבא, נשלח היום (ג') לשלוש שנות מאסר בפועל, לאחר שהורשע שבאמצעות דיווחים כוזבים על העסקה כביכול של שוטרים בשירות קבלנים פרטיים, שלשל לכיסו תשלום בסכום שהסתכם ב-180 אלף שקלים. לצד עונש המאסר, נגזר על חג'ג' גם קנס בגובה 10 אלפים שקלים.

 

במסגרת הסדר טיעון שנחתם בינו לבין אנשי המחלקה לחקירות שוטרים, הורשע חג'ג' בעבירות גניבה והפרת אמונים. בשלב הטיעונים לעונש, אמרו התובעים כי "מדובר באחת הגניבות הגדולות שנעשו על-ידי איש משטרה, מבחינת התחכום בהיקף הפעילות הפלילית, משך הזמן שהיא התבצעה והיקף הנפגעים - שמסתכם ב-30 חברות ועיריות ובארבעה שוטרים. אם לא היה מתקבל מידע מודיעיני על מעשיו, לא ניתן היה לחשוף אותם".

 

פרקליטו של חג'ג', עו"ד אבי עמירם, ביקש להתחשב בשירותו ארוך השנים של מרשו בשורות המשטרה ולראות במעשיו "מעידה חד-פעמית שבאה על רקע מצוקתם הכלכלית של אחיו ורצונו לעזור להם". הוא אף הוסיף כי מאז נפתח ההליך המשפטי, הידרדר מצבו הבריאותי של חג'ג' עד שלקה בלבו וסובל מסוכרת.

 

השופטת זהבה בוסתן דחתה את דבריו: "אינני מקבלת את הטענות כי מדובר במעשים שבוצעו ללא תחכום. העובדה שהנאשם הצליח לחזור על העבירה במשך שנתיים כ-200 פעמים, כלפי נפגעים רבים וכשגילויו התאפשר בסופו של יום רק בזכות מידע מודיעני - מלמדת על העובדה שהעבירה בוצעה בתחכום".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ששון חג'ג'. הטענות לא התקבלו
צילום: עופר עמרם
עו"ד אבי עמירם
צילום: ירון ברנר
מומלצים