שתף קטע נבחר

ה-FBI בעקבות ברבי: "עלולה לסייע לפדופילים"

הבובה המפורסמת בתבל הפכה ליעד משטרתי, אחרי שהבולשת הפדרלית בארה"ב המליצה לחוקרים המחפשים ראיות נגד עברייני מין לבדוק היטב את הגירסה החדשה של הבובה, הכוללת גם מצלמת וידאו ומסך LCD

ברבי בשירות תעשיית הפדופיליה? הגירסה האחרונה של הבובה הקלאסית צוידה ברוח הזמן כתחקירנית לכל דבר, עם מצלמת וידאו נסתרת ומסך, והבולשת הפדרלית בארצות הברית (FBI) חוששת שהיא תשמש עברייני מין המבקשים לנצל ילדים. חברת "מאטל", המייצרת את הבובה, מיהרה להבהיר כי היא ערה לחשיבות ביטחונם של לקוחותיה הצעירים.

 

ה-FBI פרסמה לאחרונה הודעה שבה הזהירה כי המצלמה הנסתרת בתכשיט שעל צוואר הבובה, עלולה לשמש פדופילים לצורך צילום סרטונים פורנוגרפיים של ילדים, אך הדגישה כי לפי שעה לא זוהה שימוש בבובה לצורך פשעי מין שכבר נחקרים. דובר הבולשת הפדרלית, סטיב דופרה, אמר כי ההודעה שפורסמה בחודש שעבר נועדה להגיע רק לרשויות אכיפת החוק, כדי לוודא שאלה לא יחמיצו את הבובה ככלי עזר פוטנציאלי של פדופילים בעת עריכת חיפושים.

 

הבובה כוללת מצלמת וידאו נסתרת, הממוקמת בתכשיט שעל צווארה, ומסך LCD קטן בגבה. מחיר הבובה הוא 50 דולרים, וניתן לחבר אליה התקן USB ולהעלות למחשב חומר מצולם באורך 30 דקות. "מטרת ההתרעה היא לוודא שרשויות אכיפת החוק מודעות לכך שהבובה - כמו כל חפץ אחר בעל יכולת לצלם סרטוני וידאו - עשויה לכלול ראיות, ואינן מחמיצות פריט שכזה במהלך חיפוש", הסביר הדובר דופרה.

 

לנוכח התרחישים של סוכני ה-FBI, יצאו בחברת "מאטל" להגנתה של ברבי החדשה. "מוצרי החברה מיוצרים עם ילדים וטובתם נלקחת בחשבון", נמסר בהודעה מטעם יצרנית הבובה הקלאסית. "רבים מעובדי 'מאטל' הם הורים בעצמם, ואנו מבינים את החשיבות של ביטחון הילדים".

 

בינתיים מנסים מומחים להעריך מה תהיה השפעת החשדות המוזרים של ה-FBI על היקף המכירות של הבובה. "תשומת לב תקשורתית מתחילה להיבנות, אבל אני באמת מקווה שזה לא יימשך", אמר גריק ג'ונסון, מומחה בתעשיית הצעצועים. גם ג'ים סילבר, עורך מגזין צעצועים באינטרנט, סבור שהפרשה נופחה. "למען השם, זאת בסך הכל בובה", ניסה להחזיר את כולם לפרופורציות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מעלימה ראיות? ברבי בגירסה המסורתית
מומלצים