שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  הוקם צוות מעקב לאיכות חלקי חילוף לרכב

  משרד התחבורה הקים את הגוף כדי לבחון את יבוא החלפים התחליפים לארץ. הצוות הוקם לבקשת פורום ארגוני הרכב, אשר טען כי נוהל חדש שהופעל לאחרונה, עלול לאפשר יבוא חלקי מרכב לא בטיחותיים

  משרד התחבורה הקים צוות מעקב, שיבחן במהלך השנה הקרובה את שיטת הבקרה על יבוא חלקי חילוף חליפיים לרכב. בראש הצוות שימנה 11 חברים, יעמוד משה קירמאייר, ראש תחום הדרכה שמאים במשרד התחבורה. הצוות יכלול נציגים ממשרד התחבורה, איגודי המוסכים, השמאים, לשכות המסחר, יבואני הרכב, כמו-גם המועצה לצרכנות, מכון התקנים, הטכניון, קציני בטיחות ומכוני רישוי.

   

  על הקמת הצוות הוחלט בעקבות לחצי פורום ארגוני הרכב, אשר טען כי הנוהל הקיים שהופעל לפני כחודשיים על-ידי משרד התחבורה - לאחר פנייה של יבואני החלפים לבג"ץ - לא תואם עמם, והוא שונה מהנוהל שגובש על-ידי משרד התחבורה לפני כשלוש שנים. לדבריהם, נוהל זה מקל מאוד על יבוא חלקי מרכב תחליפים לארץ, ולטענת פורום ארגוני הרכב, עלול לאפשר יבוא חלפים לא בטיחותיים.

   

  יבואני החלפים התחליפים, שעתרו לבג"ץ נגד הנוהל, טענו בעבר כי הוא פוגע בתחרות במשק, מכיוון שהוא מונע כמעט לגמרי את יבוא החלפים הלא מקוריים. אלא שלפני כשנה משכו יבואני החלפים את עתירתם, והחלו במשא ומתן עם משרד התחבורה - מבלי לשתף את פורום ארגוני הרכב - על קביעת נוהל חדש. לאחר מו"מ קצר יחסית, פורסם נוהל חדש שפתח מחדש את יבוא החלפים התחליפים לארץ. לפיו, יבואני חלפים יצטרכו להציג אישור שהם נמכרים באירופה או בארה"ב, ללא צורך בבדיקות מיוחדות.

   

  בעקבות טענות שהעלה הפורום כי הנוהל החדש עלול לגרום לייבוא חלפים מאיכות ירודה, ולכן יפגע בבטיחות ובצרכנים, כמו-גם איומי פניה לבג"ץ על האופן בו התקבל הנוהל החדש, החליט משרד התחבורה על הקמת צוות מלווה ליישום הוראת הנוהל החדשה לחלקי מרכב לרכב. על הצוות שהוקם מוטל לנתח סוגיות ובעיות אשר יצופו ויעלו במהלך היישום, ובסמכותו להמליץ על ביצוע בדיקות לחלקי מרכב לרכב. באם יוחלט על בדיקות, יממן אותן משרד התחבורה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  חלפים - בטוחים?
  צילום: החטיבה הטכנולוגית, מפקדת זרוע היבשה
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים