שתף קטע נבחר

בית המשפט הכריע: אבו-טיר הורחק מישראל

בכיר חמאס הועבר לשטחי הרשות הפלסטינית, זמן קצר לאחר שהודה בבית משפט כי שהה בארץ באופן לא חוקי. אם ישוב - יישלח לארבעה חודשי מאסר

אין כניסה לבכיר החמאס: בית משפט השלום בירושלים אסר על מוחמד אבו-טיר להיכנס לישראל והורה להעבירו היום (ד')לשטחי הרשות הפלסטינית. עוד קבע בית המשפט כי אם ישוב לישראל - יישלח לארבעה חודשי מאסר.

 

אבו-טיר נעצר בסוף חודש יוני האחרון והואשם בשהייה בלתי חוקית בארץ לאחר שסירב לדרישת השב"כ לצאת מירושלים, עיר מגוריו. הוא סירב גם לשלם את דמי הערבות שקבע בית המשפט בסך 350 אלף שקלים, ונותר במעצר עד להכרעת בית המשפט בעניינו היום. השופטת רחל שלו גרטל קבעה כי תקופת המעצר של אבו-טיר תחשב כריצוי עונשו בפועל וגזרה עליו מאסר על תנאי בן ארבעה חודשים. זמן קצר לאחר מכן הועבר אבו-טיר לשטחי הרשות.


אבו-טיר בבית המשפט. העדיף להישאר במעצר (צילום ארכיון: נועם מושקוביץ) 

 

בכך אימץ בית המשפט את הסדר טיעון אליו הגיעו יחידת התביעות של מחוז ירושלים במשטרה וסנגורו של אבו-טיר, עו"ד אוסמה סעדי. לפי ההסכם, הודה אבו-טיר כי נכנס ושהה בארץ שלא כדין, מבלי לוותר על העתירה שהגיש לבג"ץ נגד החלטת שר הפנים בעניינו לשלול את תעודת התושב שלו. גם הגדרת מעצרו עד תום ההליכים כעונש מאסר בפועל נכללה בהסדר הטיעון.

 

"הבנתי את כתב האישום המתוקן, אני מודה בעובדות, הבנתי את העונש ואני מסכים לו. מה לעשות, הבנתי הכל", מסר אבו טיר בבית המשפט. בשלב הטיעונים לעונש, הבהיר עורך דינו כי "אנחנו

שומרים על כל טענותינו נגד חוקיות החלטת שר הפנים, ואת זה אנחנו עושים מאז שנת 2006 ועד היום, כאשר בג"ץ עד היום לא הכריע בסוגיה הזו. שר הפנים היה אמור להחליט בבקשה זו תוך 30 יום עד היום לא התקבלה תשובה כלשהי משר הפנים, ולכן את המלחמה אנחנו מנהלים ונמשיך לנהל לפני בית המשפט העליון, ואנחנו מאמינים שהחלטת שר הפנים תבוטל על-ידי בג"ץ".

 

בחמאס הגיבו בגינוי להחלטת בית המשפט להרחיק את אבו-טיר משטחי ישראל. "ההחלטה נועדה להשתיק את הקול הירושלמי החופשי, אשר מתנגד לכיבוש", ציין חבר הפרלמנט הפלסטיני מטעם החמאס, חאלד אבו-ערפה, מנציגי אזור ירושלים. לדבריו, מהלך זה נעשה במקביל למאמצים הישראליים להשלים את השליטה על מסגד אל-אקצה ולהמשיך לפגוע בקווים האדומים הפלסטיניים בירושלים.

 

Read this article in English

 

 

השתתף בהכנת הידיעה עלי ואקד
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אבו-טיר. החמאס מגנה הרחקתו
צילום: נועם מושקוביץ
מומלצים