שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  ממשיכים לשבות: אין סיכום בין הפרקליטים לנאמן

  הניסיון להביא לסיום שביתת הפרקליטים לא צלח, אחרי שאלה דחו את הצעת שר המשפטים להפסיקה ולהיכנס למשא ומתן. הפרקליטים נפגשו עם לדור כדי לתכנן את צעדיהם הבאים

  סיום המשבר עדיין לא נראה באופק: הישיבה שנערכה הערב (יום ד') בהשתתפות נציגי ועד הפרקליטים ושר המשפטים, יעקב נאמן, הסתיימה במבוי סתום, ולפי שעה - שביתת הפרקליטים תימשך.

   

  הפגישה בין השר נאמן לנציגי וועד הפרקליטים, שארכה מספר שעות, החלה ברוח טובה אך הלכה והידרדרה. במהלך הישיבה, הודיע השר נאמן לפרקליטים כי יסרב לנהל עמם משא ומתן אם לא ישובו מיידית לעבודה, ואף איים לפרסם הצהרה לציבור לפיה הפרקליטים מסרבים להתפשר. לצד זאת, ציין כי אם ייענו לבקשתו להפסיק את השביתה, יסייע להם במשא ומתן מול האוצר.

   

  בפגישה אמר נאמן לנציגי הפרקליטים כי בניגוד אליהם, הוא רואה את תמונת המצב הכוללת ואת הנזקים שנגרמים למערכת המשפט בעקבות השביתה שנמשכת כבר כמה שבועות, ושבמסגרתה לא מופיעים פרקליטים לדיונים, מה שמאפשר לא פעם את שחרורם של עבריינים ממעצר.

   

  הפרקליטים השיבו כי הם מודעים לנזקים, אולם יש להם אחריות לכלל הפרקליטים, שהסמיכו אותם להגיע לפתרון בעניין

  תנאי שכרם.

   

  אל הישיבה הגיע גם נציג של משרד האוצר, אולם למרות הניסיונות של הפרקליטים ונאמן להגיע לעמק השווה ולפתור את הבעיה, לא הושגה פשרה, והפגישה הסתיימה ללא תוצאות. לאחר הישיבה נועדו אנשי ועד הפרקליטים עם פרקליט המדינה, משה לדור, כדי לבחון את הצעדים הבאים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  השר נאמן. נתקל בסירוב של הפרקליטים
  צילום: ג'ורג' גינסברג
  משה לדור. מתכננים את הצעדים הבאים
  צילום: יוני רייף
  מומלצים