שתף קטע נבחר

חובש להורי הפצוע: "דני צעק 'תעזרו לי, אני בוער'"

משפחותיהם של דני חייט וג'לאל ביסאן, שנפצעו באורח קשה באסון הכרמל, נפגשו עם אנשי מד"א שהצילו את חייהם. החובש של חייט: "כל הדרך הוא חזר ואמר - 'אשתי צריכה ללדת'"

מפגש מרגש התקיים היום (ה') במחלקת טיפול נמרץ בבית החולים רמב"ם בחיפה בין בני משפחות שניים מפצועי האסון בכרמל לאנשי מד"א, שהצילו את חיי יקיריהם. מצבם של השניים - הכבאי דני חייט מעפולה והסוהר ג'לאל ביסאן מג'ת - מוסיף להיות קשה והם עדיין ללא הכרה.

 

חובש בכיר שלומי דהן שוחח עם הוריו של דני, מוטי ובת שבע, עם אחותו טלי ועם רעייתו - חופית - הנמצאת בשלבים אחרונים של הריונה. "היינו מודעים מהדיווחים על כדור אש ממנו צפויים לצאת אלינו נפגעים", שיחזר החובש.

 

"כשהגיע הטנדר למקום, יצא ממנו כבאי שאמר כי יש כבאי שנפגע. דני יצא אלינו ואמר - 'תעזרו לי אני בוער'. היו לנו ג'ריקנים. לקחתי אותם ושפכתי מים על הגוף שלו. שמתי לו מיד מסיכת חמצן ופינינו אותו לבית החולים רמב"ם. כל הדרך הוא חזר ואמר - 'אשתי בהריון, אשתי צריכה ללדת' וביקש להתקשר לאביו וסיפר".

 

לאב, כך סיפר החובש, סיפר דני כי הוא פצוע קל ושיגיע לבית החולים. כל הדרך הוא לא הפסיק לדבר על אשתו. הוא אמר כמה הוא אוהב אותה ועל כך שהיא צריכה ללדת. הזדהיתי איתו בתור אדם ובתור אבא לילדים".


משפחתו של דני חייט בפגישה עם הפרמדיקים (צילום: מורן מעיין)

 

דהן פנה לאשתו של חייט, ואמר לה: "זכית לבעל אוהב, את כל כך חשובה לו, אני רוצה ללחוץ לו את היד כשהוא יצעד על הרגליים וייצא מזה בשלום".

 

לאורך כל השיחה, לא נשארה עין יבשה בקרב הנוכחים. משפחתו של דני ליטפה כל העת את כתפיה של חופית, שהיתה אסירת תודה לצוות הרפואי, והביעה תקווה ואמונה כי דני יתגבר על הפציעה הקשה לקראת לידת בתם.

 

בחדר ההמתנה הסמוך ישבו בני משפחתו של ג'לאל ביסאן, הנמצאים בבית החולים 24 שעות ביממה, מאז פציעתו ביום חמישי שעבר.


 

נציב הכבאות, רב-טפסר שמעון רומח, עם בת שבע חייט (צילום: חגי אהרון)

 

החובש עידן לביא, שטיפל בו, סיפר לבני משפחתו: "רכב כיבוי פינה אותו מהאש, פתחתי את הדלתות ומצאתי אותו שוכב בהכרה וזועק לעזרה. הכנסנו אותו לאמבולנס והענקנו לו טיפול ראשוני. כל הדרך הוא סיפר לנו

שכואב לו ושהוא דואג למשפחה שלו. הרבינו לשוחח איתו תוך כדי הטיפול ופעלנו בניסיון לייצב את מצבו". בני המשפחה הודו בהתרגשות לצוותי מד"א ולדבריהם פעולתם הנחושה והמהירה היא זו שהצילה את חיי יקירם.

 

מבית החולים רמב"ם בחיפה נמסר כי מצבם של השניים עדיין מוגדר קשה. הבוקר בוצע הליך טיפול בכוויות לכבאי דני חייט, באמצעות השתלת עור מלאכותי שהובא ארצה מצרפת. את התהליך ביצע פרופ' יהודה אולמן, מנהל המחלקה לכירורגיה פלסטית. בתחילת השבוע בוצע גם הליך רפואי בביסאן. בני המשפחות ממשיכים להיתמך על ידי חברים קרובים והביעו תקווה כי הטיפול המסור בשטח ובבית החולים יסייע ליקיריהם להתגבר על הפציעות הקשות. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
האשה חופית חייט בבית החולים
צילום: חגי עינב
מומלצים