שתף קטע נבחר

אם הכבאי הפצוע לישי: "גם הוא לוחם, טפלו בו"

שר הפנים הגיע לבית החולים רמב"ם וביקר את משפחות שני נפגעי השריפה בכרמל שעדיין מאושפזים שם. השר אהרונוביץ' ביקר בבית הנהג ההרוג ואמר: אהפוך כל אבן כדי לגייסו לשב"ס

כשהאצבעות המאשימות על מחדל הכיבוי ממשיכות להיות מופנות בעיקר לעברו, הגיע בצהריים (יום ה') שר הפנים, אלי ישי, לבית החולים רמב"ם בחיפה - וביקר שם את נפגעי השריפה בכרמל שעדיין מאושפזים ובני משפחותיהם השוהים לצדם.

 

תחילה פגש השר את בני משפחתו של צוער שב"ס, ג'לאל ביסאן, ואחר כך את קרוביו של הכבאי דני חייט מעפולה. אמו של חייט, בת-שבע, ביקשה מישי לדאוג שכבאים יזכו לסיוע אחרי טיפול במקרים קשים, דוגמת זה שניתן לאנשי כוחות הביטחון. הוא השיב לה כי הסדרת העניין נמצאת בהליכי חקיקה, והביע כי אלו יושלמו בהקדם.

 

"הארגון (מכבי האש) ספג מכה קשה וצריך להיערך מחדש כדי לתת מענה לכבאים, שהם לוחמים וגיבורים", אמרה האם לשר ישי. "מי שנלחם באש הוא לוחם לכל דבר ועניין. אנחנו מתחזקים מכל אלו שמגיעים לכאן מדי יום ומתעניינים בשלומו של דני. מהאירוע הקשה הזה צריך שהמדינה כולה רק תתחזק, ולמרות עומק המשבר - צריך לקדם תהליכים למיסוד הטיפול בכבאים. ואני מקווה שהממשלה באמת תשלים את המהלך הזה".

 

חופית, אשתו של דני, יושבת לצד מיטתו בשלבי הריון מתקדמים. היא סיפרה לישי על גבורתו של בעלה וציינה כי נוסף על עבודתו ככבאי, הוא שימש גם מפקד יחידת החילוץ וההצלה בצפון שהשתתפה גם בלא מעט תרגילים, בארץ ומחוצה לה. גם בחו"ל. בסיום הפגישה, ביקשו בני משפחתו של חייט מהשר ישי לפנות למנהיג הרוחני של ש"ס, הרב עובדיה יוסף, בבקשה שימשיך בתפילות שהוא נושא למען החלמתו.


ישי עם בני משפחתו של חייט. ביקשו להתפלל למענו (צילום: חגי אהרון) 

  

אחרי שסיים את הביקור בבית החולים, בחר ישי לעזוב את המחלקה מדלת צדדים - הישר למכוניתו, כשהוא מצליח לחמוק מהעיתונאים הרבים שהמתינו לקבל ממנו את תגובתו להאשמות הקשות שהופנו נגדו ונגד עמיתיו לממשלה בדו"ח מבקר המדינה שפורסם אתמול. מלשכתו של השר נמסר כי "הוא מתנצל לפני העיתונאים שהמתינו לצאתו. גם אחד מעוזריו שהיה עמו נאלץ לצעוד דרך ארוכה כדי לחבור אליו".

 

"נעשה הכל כדי לצרף את הנהג לשב"ס - אחרי מותו"

גם בביקור ניחומים של השר לביטחון הפנים עלה נושא ההכרה בכבאים ובנהג 

כלוחמים. השר יצחק אהרונוביץ' הבטיח בביקור בביתו של נהג האוטובוס שנספה בשריפה בכרמל, דוד נבון, "להפוך כל אבן בירוקרטית על מנת לגייס את דוד לשירות השב"ס לאחר מותו".

 

אהרונוביץ' הגיע לביקור כשהוא מלווה בסגן נציב השב"ס, דב לוצקי, ומסר כי הוא פועל כדי שגם משפחותיהם של הנער המתנדב אלעד ריבן והכבאי אורי סמנדייב יוכרו על ידי אגף השיקום של משרד לביטחון פנים: "אני ונציב השב"ס, רב גונדר בני קניאק, פועלים מול שר הביטחון, וגם הוא הביע רצון לתמוך במהלך. האנשים הקדושים הללו מתו בעת מילוי תפקידם, זה המעט שהמדינה יכולה לעשות בשבילם".

 

בהכנת הידיעה השתתף יאיר אלטמן
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ישי בבית החולים רמב"ם
צילום: מורן מעיין
מומלצים