שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  פרויקט 48 שעות, גרסת התיאטרון
  פסטיבל תיאטרון קצר משיק פרויקט חדש שבמסגרתו ייכתבו, יבוימו ויוצגו 14 מחזות קצרצרים ב-48 שעות

  פסטיבל תיאטרון קצר, שייפתח ביום רביעי, 22 בדצמבר, באולמות צוותא בתל אביב, ישיק השנה לצד שמונה הצגות התחרות את "14/48", פרויקט חדש בישראל אשר במסגרתו ייכתבו, יבוימו ויוצגו 14 מחזות קצרצרים ב-48 שעות. בפרויקט, יוזמה שיובאה מארצות הברית כמו המקבילה לה שכבר הושקה בישראל בתחום הקולנוע, ייקחו חלק שבעה מחזאים, שבעה במאים ו-26 שחקנים. אורך ההצגות לא יעלה על 10 דקות ונושא המחזות יוכרז ברגע נתון.

   

  כל אחת מהקבוצות המשתתפות בפרויקט תדע מראש רק את מספר המשתתפים ומינם. לטובת כתיבת המחזות יעמדו שמונה שעות בלבד. בתום הכתיבה תתקיים בין כל הקבוצות הגרלת מחזה ומשתתפים כשלהעלאת ההצגה יעמדו לרשות היוצרים והשחקנים שמונה שעות חזרות בלבד. ההצגות יוצגו בפני קהל שיבחר בסופו של הערב את נושא המחזות שיעלו בערב הבא. יוזמי הפרויקט מדגישים כי שמו לעצמם כמטרה ליצור סביבה תומכת לחיבור אמנותי רדיקלי ולשבור את מחסומי היצירה.

   

  מנהל הפרויקט, רועי מליח רשף, מספר: "זו התנסות ייחודית לכל אמן שמאפשרת לבדוק את מגבלותיך האמנותיות ולהרחיב אותם תוך יצירת קשרים חדשים בתחום. זו פלטפורמה חדשה ומאתגרת ליצירתיות בלתי תלויה, ניסוי קהילתי עם אנסמבל של אמנים". מליח רשף הוסיף והדגיש כי הפרויקט מתקיים ללא ועדה אמנותית וללא צנזורה.

   

  מנהלו האמנותי של פסטיבל תיאטרון קצר, שלום שמואלוב, הדגיש כי היוזמה לפרויקט היא חלק מראייה כוללת של הוועדה האמנותית של הפסטיבל, אשר רואה חובה לחדש ולהתחדש מדי שנה.

  "הפרויקט הזה הוא מלאכת אהבה של כל הלוקחים בו חלק. זה פרויקט שיש בו אתגר אינטנסיבי, מהיר ובלתי צפוי עבור האמנים והקהל, שהופך לחלק אינטגרלי מתהליך היצירה".

   

  ברשימת המחזאים המשתתפים בפרויקט יוני להב, עלא חליחל, דנה אידיסיס, יואב ברתל, עודד ליפשיץ, שי בן עטר וימי ויסלר. הבמאים שישתתפו בפרויקט הם ארי רמז, איסי ממנוב, יעל טילמן, אלון כהן, מור פרנק, עופר עמרם ואודי בן סעדיה.

   

  רשימת השחקנים והשחקניות מורכבת השנה מהיקף ניכר של נציגים מהתיאטראות הרפרטוארים לצד שחקנים מהפרינג' ובכללם: יואב היימן, ישי גולן, רינת מטטוב, ריקי בליך, אורית נחמיאס, רותי אסראי, לירון ששון, עודד מנסטר, אוהד קנולר ואלון פרידמן.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ישי גולן. 48 שעות ליצר תוכן בימתי משכנע
  צילום: דנה לוריא
  לאתר ההטבות
  מומלצים