שתף קטע נבחר

החותן של טופז: "נתניהו בראש תעשיית ספינים"

"למן הרגע הראשון ראיתי איך מתחילה לפעול תעשיית הספינים בראשותו של ראש הממשלה", אמר ניצב בדימוס חיים קליין, החותן של טופז אבן-חן קליין, שנהרגה באסון הכרמל. בכנס באוניברסיטת תל-אביב הוא קרא לסטודנטים: "אל תתנו לפוליטיקאים הקטנטנים לשטות בכולנו"

בעקבות דו"ח המבקר, תנועת המחאה צוברת תאוצה: אחרי דבריו החריפים של ניצב בדימוס זאב אבן-חן, ששכל את בתו באסון הכרמל, נגד ראש הממשלה, אמר הערב (יום א') ניצב בדימוס חיים קליין, כי ראש הממשלה בנימין נתניהו עמד "בראש תעשייה של ספינים" לאחר אסון הכרמל.  ynet העביר את הנאום בשידור חי.

 

עם עלייתו לדוכן הנואמים זכה קליין, החותן של טופז אבן-חן קליין ז"ל, שנהרגה באסון הכרמל, למחיאות כפיים סוערות."למן הרגע הראשון ראיתי איך מתחילה לפעול תעשיית הספינים בראשותו של ראש הממשלה", אמר קליין בכנס באוניברסיטת תל-אביב, "הספינולוגיה היתה לנגד עיניהם ולא שום דבר אחר". לדבריו, "צפיתי בטלוויזיה וראיתי כיצד הם מפריחים ספינים: ראש הממשלה טס בהליקופטר, קסדה לראשו, מפריחים אווירונים באוויר". את הכנס ארגנו אגודת הסטודנטים ותנועת השמאל הלאומי.

 

 

"הספין האחרון שקומם אותי זה הספין של מאה מיליון השקל. זה ספין שנולד לאחר דו"ח מבקר המדינה", ציין ניצב בדימוס קליין, שתפקידו האחרון היה ראש אגף המודיעין במשטרה. "ככל הידוע לי, ה-100 מיליון זה ארבעים ואני לא בטוח שמהארבעים ייצא משהו".

 

"דמוקרטיה רופסת ומאוד חלולה"

קליין אמר כי אין צורך בוועדת חקירה ממלכתית. "ידוע בדיוק מה המחדל, ידוע גם עומקו, וידוע מי בדיוק עומדים מאחוריו. הבעיה שאתה נתקל בתופעה של גלגול אחריות או בפרגון אחד לשני". אני חושש, הוסיף קליין, "שאנו חיים בדמוקרטיה מאוד רופסת ומאוד חלולה, אם זה המצב, כאשר אין אפשרות לאכוף על פוליטיקאים לשאת באחריות, אלא אם פונים למסלול המייגע של ועדות החקירה".


אל תתנו למנהיגים לברוח מאחריות. חיים קליין (צילום: מתי אלמליח)
 
הוא סיים את דבריו בקריאה למאזיניו, רובם סטודנטים צעירים, שלא לתת לפוליטיקאים לברוח מאחריות: "אל תתנו לפוליטיקאים הקטנטנים האלה לשטות בכולנו ולהעביר את האירוע הזה. תראו את האירוע הזה ככדור שמתגלגל עם פתיתי שלג. אני מקווה שיום אחד הוא יכה בפניהם של העלובים האלה". גם בתום דבריו זכה קליין למחיאות כפיים סוערות.

 

בסוף השבוע תקף אביה של טופז, ניצב בדימוס זאב אבן-חן, את הממשלה וקרא לעומד בראשה להתפטר "מדינת ישראל התגלתה במערומיה. אני כאן בשביל להתריע שבאסון הבא לא יהיו 40 הרוגים אלא 40 אלף הרוגים", אמר אבן-חן בראיון לערוץ 2. על נתניהו אמר אבן-חן כי יש להעמידו לחקירה פלילית בעקבות האסון. "אמרתי קודם שהוא פחדן, עכשיו אני אומר שהוא גם שקרן".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הכל ספינים. ניצב בדימוס חיים קליין
צילום: מתי אלמליח
מומלצים