שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  אשכנזי: תלמידי הישיבות - כוח משמעותי בצה"ל
  אחרי שמח"ט הצנחנים הביע את התנגדותו למסלול ההסדר וכינה אותו "לא ערכי", ביקר רב-אלוף גבי אשכנזי בישיבת ההסדר במודיעין ואמר כי ראה את תלמידי הישיבה לוחמים בעזה: "הם יודעים מאין באנו, על מה אנו נלחמים ולמען מה"

  הרמטכ"ל, רב-אלוף גבי אשכנזי, ביקר הערב (יום א') בישיבת ההסדר במודיעין על רקע התבטאויותיו השנויות במחלוקת של מפקד חטיבת הצנחנים, שמתח ביקורת על מסלול ההסדר. "בני הישיבות מגיעים לצה"ל מצויידים באמונה וברצון עז לתרום", אמר הרמטכ"ל, "הם הפכו כבר מזמן לכוח משמעותי בשדרת הפיקוד של צה"ל".

   

  ביקור הרמטכ"ל בישיבת ההסדר במודיעין

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  מפקד חטיבת הצנחנים, אלוף-משנה אהרון חליוה, עורר סערה כאשר כינה את מסלול ישיבות ההסדר "לא ערכי", והודה כי הוא מפלה לרעה את חיילי ההסדר שתחת פיקודו. חליוה אמר בפני חיילים כי הוא "שונא" את מסלול ההסדר, מכיוון שהנמצאים בו משרתים זמן קצר יותר, ביחס לחבריהם. 

   

  הרמטכ"ל לא התייחס הערב ישירות לדבריו של מפקד הצנחנים, אך הבהיר כי עמדתו שונה לחלוטין. "פגשתי את הלוחמים והתלמידים פעמים רבות", סיפר, "ראיתי אותם גם בסמטאות עזה במבצע עופרת יצוקה, חדורים בעוצמה פנימית, ברוח האופיינית, רוח של אנשים שיודעים מאין באנו, על מה אנו נלחמים ולמען מה, ובעיקר מהידיעה הזאת הם שואבים את הכוחות להילחם ולנצח". 


  הרמטכ"ל בישיבה. שיבח את הלוחמים (צילום: גיל יוחנן)

    

  בסיום דבריו הבהיר: "הופעתי כאן הערב ואמירותיי לגבי הישיבה, הם התשובה

  הטובה ביותר למה שהתחולל באחרונה". דבריו של הרמטכ"ל הועברו בשידור חי ב-ynet.

   

  לפני הרמטכ"ל דיבר שר המדע והטכנולוגיה, דניאל הרשקוביץ, שגינה את הדברים. "נחשפנו לאמירה מקוממת לדעתי ומאוד לא ראויה למפקד. זהו המסלול שבוודאי יחסית לאורכו, נושא על גבו לפעמים את הצבא כולו, ואם לא את הצבא כולו אז בוודאי חלק הרבה יותר גדול ממשקלו היחסי". הוא הוסיף כי "הדרך של ישיבות ההסדר הוכיחה את עצמה וממשיכה להוכיח את עצמה".

   

  ראש הישיבה, הרב אליעזר שנוולד, קרא לאלוף-משנה חליוה להתנצל והזכיר כי תלמיד הישיבה יהונתן איינהורן נהרג בקרב במלחמת לבנון השנייה.

   

  Read this article in English

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הרמטכ"ל אשכנזי, הערב
  צילום: גיל יוחנן
  הרשקוביץ. "אמירה מקוממת"
  צילום: חגי פריד
  מומלצים